Středa 19. ledna 2022, svátek má Doubravka
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Noc s legendou Jaromírem Jágrem: Dokdy chce hrát hokej a kdo ho udržel v NHL?

  Jaromír Jágr se dočkal neskutečného přivítání. A nutno říct, že si to užíval. | foto: VDN Promo

  Fanoušci Jaromíra Jágra se po roce dočkali. Déle než rok od uplynutí původního termínu, který se hned dvakrát kvůli pandemii koronaviru přesouval, se uskutečnila show Noc s legendou našeho hokejového velikána. A pokud jste si mysleli, že o Jardovi víte vše, on vás během hvězdami nabité show vyvedl z omylu. A nešetřil sebekritikou. Dokonce přiznal, že sám sebe by jako trenér ve svém týmu nesnesl!

  Jaromír Jágr předvedl, že je nejen prvotřídní hokejista, ale i showman. Jeho Noc s legendou, kterou pořádala agentura VDN Promo jeho kamaráda Petra Větrovského, jemuž před několika týdny odsvědčil svatbu, trvala sice dlouhé tři hodiny, i díky komentátorovi České televize Robertu Zárubovi, který celou show moderoval, se jeho fanoušci nestačili nudit.

  Dozvěděli se například, proč nedá dopustit na Rusko, proč se ještě ve čtyřiceti letech vracel do NHL a proč se bál v Las Vegas o život.

  Show začala ale úplným prvopočátkem, a to jeho narozením a následným životem na statku. „Když jsem se narodil, vážil jsem pět kilo, což by měl být snad dodnes rekord v kladenské nemocnici,“ smál se Jágr, z něhož mohl být, stejně jako z jeho otce, farmář. Ten si ale pro svého syna přál jinou budoucnost. „V plánu mého otce bylo, aby děti měly lepší život. Za komunistů si šlo dobře vydělat jen sportem nebo zpíváním,“ vysvětlil Jágr, který naštěstí není dobrý zpěvák.

  Ačkoliv je dnes považován za legendu NHL, stačilo málo a vrátil by se domů s nepořízenou. „V začátcích jsem tátovi brečel do telefonu s tím, že se chci vrátit. Když ale do Pittsburghu přišel Jirka Hrdina, ohromně mi ve všem pomohl. Moc mu za to děkuji,“ přiznal během show Jágr. Ten zavzpomínal i na své začátky v dresu Tučňáků.

  „V Pittsburghu jsem začínal ve čtvrté lajně, kde byli samí rváči. Když jsem jim přihrával krásně na hokejku, pak za mnou vždy přišli s tím, ať jim to přihrávám na nohu, že se jim to takhle lépe zpracovává,“ bavil publikum Jarda s tím, že přestup do Philadelphie byl průšvih.

  „Pro fanoušky Pittsburghu jsem absolutně skončil. Nechtěl jsem je naštvat, ale do Flyers jsem šel, protože jsem věřil, že tam budu hrát důstojnou roli, což bylo pro mě nejdůležitější. Myslím, že jsem se rozhodl správně,“ říká po letech hokejová legenda.

  I když Jardu ve svém týmu chtěl mít snad každý trenér, on sám by se sebou vyrazil dveře. „Ne vždy jsem se ke svým spoluhráčům choval tak, jak by si asi zasloužili. Jako profesionální hokejista s velkou smlouvou máte určitou zodpovědnost. Kvůli tomu, že to není individuální sport, potřebujete spoluhráče. Nevěřím, že je dnes někdo schopný to uhrát sám. Byl jsem slušný, férový, ale ne vždy jsem byl populární. Kdybych já byl trenér a měl bych vést Jaromíra Jágra, nestrpěl bych ho ani jeden den,“ přiznal sebekriticky Jágr.

  Tomu se prý nejvíce líbilo v Rusku. „Na Rusko nedám dopustit. Cítil jsem se tam jako král. Dokázali ocenit výkony, které jsem tam podával. Možná úplně nejvíc. Averze by měla být k systému, který byl, a ne k lidem,“ vysvětlil Jágr, po němž bylo v Rusku v době jeho působení v Omsku pojmenováno na tisíce novorozeňat.

  Právě tam našel svou víru. „V zámoří nebylo obvyklé, aby se hráč před zápasem modlil. V Rusku je to před velkými zápasy něco zcela běžného. Potkal jsem tam lidi z pravoslavné církve, kteří vás můžou pokřtít hned. Tak jsem se rozhodl. V osmadvaceti letech jsem se nechal pokřtít,“ přiznal hokejista, který se nakonec vrátil zpátky do NHL. 

  „Když už jsem se ve čtyřiceti vracel do NHL, říkal jsem si, aby to mělo nějakou cenu. Chtěl jsem skončit druhý za Gretzkým, protože jeho čísla jsou pořád z úplně jiné planety,“ vysvětlil Jarda, který dokonce i prozradil, do kolika let si myslí, že by mohl aktivně hrát hokej.

  „U mě je jediný problém, že se na hokej už nemůžu soustředit stoprocentně. Kdyby věci dobře dopadly, mohu to v klidu hrát do pětapadesáti, ale chtěl jsem říct do šedesáti. Každý umí dát gól do devětačtyřiceti. Připravuji se tedy na to, abych měl nejlepší formu v padesáti letech,“ překvapil všechny přítomné Jágr, který padesáté narozeniny oslaví příští rok.

  Ačkoliv celá show stála na Jaromíru Jágrovi, večer byl nabitý i významnými hosty z jeho nejen kariérního života. Přímo na pódiu promluvili Martin Straka a Jiří Šlégr, kteří s ním zavzpomínali na trenéra Ivana Hlinku. Prostřednictvím videa poslal vzkaz Ron Francis, bývalý vynikající útočník a současný generální manažer Seattlu.

  Protože Jaromír Jágr dopředu předeslal, že se nevyhne žádnému tématu, došla řeč i na téma kasino. A hokejista přiznal, že Las Vegas navštěvoval, kdykoliv se tam konal nějaký velký zápas v boxu. Právě tam se nejspíše nejvíce bál o holý život a obával se, že ho tam zastřelí místní gangy, které si mezi sebou vyřizovaly účty.

  O hudební doprovod se postarali Peter Nagy a Richard Krajčo.

  Jaromír Jágr sice neprozradil, kdy se hodlá oženit a mít děti, dal ale další naději českým hokejovým fanouškům. Během show prozradil, že svou reprezentační kariéru neukončil, ale jenom přerušil. Že by se chystal comeback?

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

  Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

  Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

  Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

  Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

  Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 19. ledna 2022, svátek má Doubravka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz