Středa 19. ledna 2022, svátek má Doubravka
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Přísahal jsem, že otce pomstím! Adamcová poskytla Expresu ukázku z knihy o Escobarově synovi

  Manželé Jiří a Jana Adamcovi | foto: Profimedia.cz

  Moderátorka Jana Adamcová nechce, aby se o ní mluvilo jako o milence syna slavného narkobarona. Přiznala, že jsou si blízcí, ale jen jako kamarádi. Aby dokázala, že jde mezi nimi hlavně o práci, poskytla Expresu úryvky z knihy o Pablu Escobarovi a jeho synovi Sebastiánu Marroquínovi. A jde opravdu o zajímavé čtení.

  Manželka režiséra Jiřího Adamce dostála svým slovům a opravdu se do Kolumbie nevydala hledat novou lásku, ale řešila práci. Je sice vděčná, že se na vlastní kůži setkala se synem známého zločince Pabla Escobara Sebastiánem Marroquínem, ale o žádném vzplanutí citů nechce ani slyšet.

  Nejenže ho bere jen jako kamaráda, který jí byl sympatický, ale chce mu pomoci, aby se u nás lidé dozvěděli, jaké to bylo žít vedle narkobarona a vyrůstat v mafiánském prostředí. 

  Proto do češtiny přeložila a upravila jeho knížku o jeho slavném tátovi a Expresu poslala pár úryvků z výtisku, který vyjde pod taktovkou nakladatelství Euromedia v brzké době.

  „Ode dne, kdy jsem se narodil, až do dne, kdy otec zemřel, byl mým přítelem, průvodcem, učitelem i dobrým rádcem. Jednou jsem ho požádal, aby napsal příběh o sobě, on ale namítl: Grégory (takhle ho otec někdy oslovoval), příběh musí mít nejdřív konec, až pak ho můžeš napsat,“ začala knížka o životě po boku Pabla Escobara.

  Syn Pabla Escobara tvrdí, že se jeho otec zabil sám.

  Jana Adamcová se Sebastiánovi dostala pod kůži, proto se jí kniha dobře psala, překládala ji opravdu s citem, aby se i český lid nechal vtáhnout do jednoho z nejsledovanějších kolumbijských příběhů.

  „Když byl otec zabit, přísahal jsem, že jeho smrt pomstím, ale vzápětí, asi deset minut poté, jsem svá slova odvolal. Všichni máme právo měnit se a já se už po více než dvě desetiletí řídím pravidly tolerance, dialogu, soužití v míru, odpuštění, spravedlnosti a smíření, jež jsem pevně včlenil do svého života,“ psalo se dál.

  Pablo Escobar se synem Sebastiánem

  Vábivý příběh přitáhl právě i známou moderátorku, která mu podlehla. Je plný nebezpečí, napětí, ale i oddané lásky.

  „Po příjezdu na hřbitov jsem byl překvapen, kolik tam bylo lidí. Byl to důkaz lásky a úcty obyčejných chudých lidí k mému otci a byl jsem dojatý, když jsem slyšel skandovat jeho jméno, stejně jako jsem to dříve slýchával na atletických stadionech a v nemocnicích v chudých částech města: Pablo! Pablo! Pablo! Vzápětí nás obklopila hromada lidí, kteří začali bušit do našeho auta, když jsme se snažili dostat k místu, kde měl být otec pohřben. Jeden z bodyguardů se mě zeptal, zda chci vylézt ven, ale bylo mi jasné, že nám hrozí nebezpečí, a tak jsem navrhl, ať se stáhneme ke kanceláři hřbitova, kde jsme chtěli počkat na matku a sestru. Vzpomněl jsem si na tátovo varování a rozhodl se, že nejmoudřejším krokem vpřed bude udělat krok vzad,“ dočtete se v knize, již brzy seženete v knihkupectvích.

  „Po pár minutách, které jsme strávili v kanceláři, přišla se slzami a hrůzou v očích sekretářka. Právě jí někdo volal a ohlásil útok. Vyběhli jsme ihned ven a znovu nasedli do černého SUV, kde jsme přečkali celý pohřeb. Byl jsem tam, sotva třicet metrů od místa, kde pohřbívali mého tátu. A nemohl jsem mu dát sbohem,“ trhají slova u srdce.

  Hrochy počátkem 90. let Escobar ilegálně obstaral jako zdroj obveselení pro svého syna Sebastiána. Dnes nikomu moc zábavní nepřijdou.

  Jana je pyšná, že se mohla na něčem takovém podílet. Se Sebastiánem jsou v neustálém kontaktu, ale nechce ani slyšet o tom, že by mezi nimi přeskočila pověstná jiskra.

  „Popírám vztah se synem Pabla Escobara. Nepřiznala jsem jiný než čistě kamarádský vztah. Jsme pouze kamarádi,“ řekla napřímo Expresu, jak to je.

  Mluvčí vlády Jana Adamcová odvolila v Bogotě.

  Do Kolumbie se ráda brzy vrátí, protože ji uchvátil nejen příběh narkobarona a jeho rodiny, ale také se zamilovala do nádherné země plné kávy a koky.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

  Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

  Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

  Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

  Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

  Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 19. ledna 2022, svátek má Doubravka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz