jít naiDNES.cz

Tříska se sám nezabil, Mádl mu měl zajistit asistenta! shodli se lidé před Národním

V pátek dopoledne se konalo poslední rozloučení s hercem Janem Třískou. Ten zemřel 25. září na následky zranění, které mu způsobil nešťastný pád z Karlova mostu. Dodnes není zcela jasné, jak se na hladině Vltavy vlastně ocitl. Skočil sám, anebo šlo jen o nešťastnou nehodu? Na to se Expres.cz ptal lidí, kteří se s ním do Národního divadla přišli rozloučit.

V pátek krátce po půl desáté se otevřely dveře Národního divadla pro ty, co se chtěli naposledy rozloučit s legendárním hercem Janem Třískou. V davu zněla stále jedna otázka: Jak vlastně Jan Tříska zemřel? Expres.cz se proto několika přítomných zeptal na názor. 

„Myslím si, že šlo o nešťastnou náhodu. Ale zřejmě to tak mělo být,“ řekla nám mladá studentka, která přišla říct sbohem svému oblíbenému herci. „Podle toho, co o něm říkají kolegové z branže, to byl skvělý člověk,“ dodala.

„Měla jsem to štěstí, že jsem se s ním osobně setkala na Letních shakespearovských slavnostech, kde se se mnou ochotně vyfotil a věnoval mi podpis,“ uvedla zase jeho věrná fanynka, která herce viděla nedávno ve velmi dobré náladě. I proto si myslí, že šlo o nehodu.

To další z příchozích byl o něco radikálnějšího názoru.

„Myslím, že neměl hladit ten křížekMádl mu měl dát asistenta, protože dobře věděl, že dělá takové kraviny. To je jako s modlením! Lidi se modlí a stejně nic nevymodlí,“ řekl rozčíleně s tím, že nechápe pověrčivé lidi. „Myslím si, že prostě jen spadl. Dvakrát ho ochranka napomenula, a on tam stejně lezl. To je tvrdohlavost a pověrčivost v jednom. Lidi věří takovým blbostem,“ povzdechl si.

Věnce zaslané za české instituce nebo Karla Schwarzenberga.

Věnce zaslané za české instituce nebo Karla Schwarzenberga.

V zástupu veřejnosti jsme mimo jiné narazili i na Třískova údajného kamaráda a komparzistu Karla, který herce viděl naposledy před měsícem. „Naposledy jsem ho viděl na Shakespearovských slavnostech, kam nás pozval. Líbilo se mi na něm, že se i k nám, obyčejným nýmandům, choval velmi dobře. Naše hrníčky s fotkou měl dokonce v Los Angeles na stole,“ uvedl jeho známý s tím, že věří, že za pád z mostu mohla souhra nešťastných událostí.

„Já si myslím, že je nesmysl, že šlo o sebevraždu, protože se pan Tříska vždy připravoval na sto dvacet procent na své role. Ještě když šlo o ty hlavní,“ uzavřel.

Lidé před Národním divadlem měli jasno. Podle jejich vyjádření šlo o nešťastnou náhodu, nikoli o předem promyšlenou sebevraždu.

Tuto verzi potvrdili kromě nich i ti nejbližší Třísky, kteří tvrdí, že doplatil na svůj rituál a pověrčivost. Mimo ně sebevraždu vyloučila i policie. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:21 3. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  78
 • Haha
  18
 • Tvl
  15
 • Cože
  12
 • Super
  11
 • Sladký
  11
Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Pondělí 21. října 2019, svátek má Brigita
EXPRES

jít naiDNES.cz