jít naiDNES.cz

Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění, vzpomínáš, Xavere, vzkazuje mu Hrušínský

Jan Hrušínský se pasuje do role morálního arbitra. Bohužel má dost jednostranné a černobílé vidění světa, což ho v této funkci dost limituje. | foto: Koláž Expres.cz

Herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský (64) se v posledních letech pasoval do role morálního arbitra a toho, který tepe do všech domnělých zlořádů a jejich nohsledů. Jeho hněvu a jedovaté slině neunikl ani moderátor Luboš X. Veselý. „Býval to veselý chlapík, který vedl milé rozhovory a měl podobné názory já,“ nechal se slyšet s tím, že tomu je konec a Xaver nyní posluhuje mocným a zpronevěřil se svým hodnotám.

„Před dvaceti lety bylo radostí jít na Frekvenci 1 a popovídat si s veselým chlapíkem, který tam měl svůj pořad. Pod jménem Xaver vedl milé rozhovory s lidmi. Vždycky jsem se s ním rád na kus řeči zastavil, na mnoho věcí měl tenkrát podobný názor jako já,“ vyjádřil se nejdříve pochvalně Jan Hrušínský, který záhy obrátil a do Luboše Xavera Veselého se pořádně pustil.

„Pak se k moci dostal pan Zeman. Společnost zhrubla a změnila se k nepoznání. I veselý chlapík Xaver se změnil. Změnila se velká část naší země. Chlapíkovi Veselému náhle přestali vadit agenti StB, udavači, komouši a šmelináři s politikou všeho druhu. Komunismus a neuměle skrývané náckovství se dnes mnoha lidem přestává jevit jako ohrožení demokracie,“ rozhovořil se na adresu úspěšného moderátora. 

„Xaver založil nezávislou televizi XTV oddanou novým pořádkům. Odmítl jsem jeho pozvání k rozhovoru. Později mě tam s kumpánem Ondřejem Hejmou ošklivě očerňovali. Budiž řečeno, že po zjištění, že neříkají pravdu, se mi Luboš X. Veselý veřejně omluvil,“ pokračoval Hrušínský ve svém komentáři na sociální síti.

„Xaver se náhle stal také moderátorem zábavného pořadu Českého rozhlasu. Hodinu nedávno veřejnoprávně bavil posluchače obhajobou kauz Andreje Babiše. S překvapením jsem sledoval tohoto veřejněprávního Xavera jako hosta Newsroomu ČT24. Nevěřil jsem, kolik hrubosti a sprostoty je schopen v rozhovoru se ženou ze sebe ten veselý chlapík z někdejší Frekvence 1 dostat,“ podivoval se.

V tomto ohledu se ale názory dost různí, zdaleka ne všichni jsou toho názoru, že byl Veselý k reportérce neuctivý nebo dokonce hrubý. Naopak poukazují spíš na selhání mladé novinářky, která přišla nepřipravená a kladla zbytečné, až hloupé dotazy.

Pak už se principál pustil na tenký led subjektivity a spustil svou oblíbenou písničku „Ohavné spiknutí mocných“.

„Pak jsem zaznamenal, že nezávislost jeho XTV je placena Pražským hradem. Na příští rok má zřejmě slíbené místo v Radě České televize. Usedne po boku Jaklů, Petrovů a Žantovských, co v různých Radách mění demokracii k obrazu svému. Nebo koho vlastně?“ ptá se Hrušínský. 

„Kdysi dávno jsme si s Lubošem Veselým na chodbě F1 v legraci povídali na téma Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění. Jestlipak si na to Xaver někdy vzpomene? Hodně štěstí, Xavere,“ popřál závěrem herec, ale moc upřímně to neznělo. Spíš jako by čekal, že se rozemelou ony boží mlýny. 

Snad má v tomto ohledu čisté svědomí sám Hrušínský, když se pasoval do role morálního arbitra. Například v otázce módy a etikety „trochu“ tápe. Přijít na slavnostní premiéru snímku Pražské orgie v ošoupaných džínách, to není žádné světácké gesto ani výraz vzdoru proti Hradu a vládní politice, ale spíš ignorace společenské události. 

Fotogalerie

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat