Středa 3. června 2020, svátek má Tamara
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Číňané, já vám dám! Kvůli nim a prezidentovi jsme museli zrušit představení, nadává Hrušínský

  Divadelní principál Jan Hrušínský (64) má zřejmě hodně krátkou paměť. Pravděpodobně už zapomněl, jak se nedávno veřejně omlouval za to, že vládní opatření proti pandemii koronaviru označil za komplot proti divadlům.

  Ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský tentokrát zveřejnil na svém Facebooku video, v němž škrtá představení svého divadla. 

  Z toho viní Čínu, odkud se koronavirus začal šířit do celého světa. Nechybí samozřejmě zmínka o českém prezidentovi Miloši Zemanovi, o kterém se ví, že má k Číně dlouhodobě velmi vřelý vztah, což se Hrušínskému vůbec nelíbí.

  „Číňané, já jim dám, hajzlům, ti se nám vyplatili,“ říká na nahrávce divadelní ředitel Jan Hrušínský a během toho fixem škrtá jedno plánované představení za druhým. Celkově jich musel zrušit přes osmdesát.

  „Osmdesát dva divadelních představení od 10. března do konce května je zrušeno. Moc děkujeme Číně a panu prezidentovi za statisíce čínských turistů u nás. Copak k nám asi dovezli, že,“ píše v popisku u videa Hrušínský.

  „Pan prezident i pan premiér jim za to ještě poděkovali. Snad jediní na světě. Pan premiér dokonce děkoval i papundeklovým čínským bednám na Letišti Václava Havla. Celá vláda se těm krabicím přijela na letiště poklonit. A červený svetr dokonce svolal o naší vděčnosti Číně tiskovou konferenci. Myslím, že nikde na světě takového premiéra, takového prezidenta a takovou vládu nemají,“ míní Hrušínský.

  Koronavirus považoval za komplot proti svému divadlu

  Nejedná se o první Hrušínského bizarní počin během koronavirové krize. 

  Začátkem března, kdy Ministerstvo zdravotnictví kvůli koronavirové epidemii zakázalo veškeré akce s účastí nad sto osob, Hrušínský na svém Facebooku uvedl, že jde o komplot proti jeho divadlu.

  „Likvidace Divadla Na Jezerce! Likvidace všech nepohodlných. Dnes premiér Bureš a kluk, který zastává funkci ministra zdravotnictví, ohlásili kvůli třiceti nemocným lidem s příznaky lehké chřipky zákaz divadelních představení. I v tak malých divadlech, jako je Divadlo Na Jezerce, kde je používána dezinfekce a dodržovány jsou všechny hygienické zásady,“ odplivl si tehdy rozhořčený herec.

  Špatně jste mě pochopili

  Na hlavu Jana Hrušínského se tehdy snesla kritika, mnoho lidí ho nazývalo konspirátorem. Zhruba po týdnu se herec odhodlal k veřejné omluvě, kdy Hrušínský sice uznal, že to hodně přehnal, ale stěžoval si, že jeho status přebírala média, která si pak prý vytvářela titulky vytržené z kontextu.

  „Chtěl bych zdůraznit, že v souvislosti s mým facebookovým prohlášením vychází každý den nespočet článků, jejichž obsah se v drtivé většině nezakládá na pravdě a dovídám se o nich až jako každý jiný čtenář. Titulky vytržené z kontextu jsou určeny k větší čtenosti a tím k ovlivnění veřejného mínění. Jsem si vědom odpovědnosti za slova, která jsem napsal. Nevyjadřoval jsem jimi strach o sebe, ale o své zaměstnance a spolupracovníky,“ vysvětlil herec, který na sociální síti zveřejnil také to, jak mu někteří lidé vyhrožují.

  Kdyby ale Hrušínskému byly výhrůžky a zvýšená pozornost českých médií tolik proti srsti, jistě by znovu nepřiléval olej do ohně...

  Fotogalerie

  Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

  Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

  Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

  Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

  Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

  Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 3. června 2020, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz