Sobota 18. ledna 2020, svátek má Vladislav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Jan Hrušínský se opřel do Čechů kvůli Gretě: Jeho slova se mu vrátila jako bumerang!

  V poslední době není politické události, ke které by se nevyjádřil herec a divadelní principál Jan Hrušínský (64). Umělec si tentokrát vyšlápl na všechny Čechy, kteří „plivou“ na švédskou ekologickou aktivistku Gretu Thunbergovou (16). Ta nedávno vzbudila velké vášně svým plamenným projevem na klimatické konferenci v New Yorku.

  Na extrémně emotivní projev Grety Thunbergové reagovalo i několik předních českých politiků. „Všichni jsou dnes zděšeni šíleným projevem nezletilé, nemocné Grety v OSN,“ uvedl na Twitteru poslanec za ODS Jan Skopeček.

  „Viděl jsem hodně veřejných projevů, ale toto v podání švédské školačky Grety ještě ne. Jde z toho mráz po zádech, nikoliv z obsahu, ale z formy. Normálně mi je té slečny líto. Vidět by to měl každý, kdo uvěřil fenoménu Greta,“ napsal na Facebook zase bývalý hejtman Jihomoravského kraje za ČSSD Michal Hašek.

  To u umělců se Greta těší velké oblibě. Dlouhodobě ji podporují například zpěváci Tomáš Klus či Ben Cristovao. 

  Nově se jí na Facebooku zastal herec a divadelní principál Jan Hrušínský, který se sám pasoval do role pravidelného politického glosátora. Ke každé události se vždy rád vyjádří a ještě přilije olej do ohně.

  „Začíná být legrační, kolik lidí je ochotno plivnout na mladou holku, která za jeden rok dokázala víc než většina jejích odpůrců za celý život,“ píše na Facebooku Hrušínský.

  „Greta veřejně říká, co si myslí. No a co? Ještě ke všemu je chytrá. To dráždí. Taky je bohužel postižená. Aspergerův syndrom je druh autismu. Jeho výhodou je skvělý mozek a nadprůměrná paměť. Nevýhodou je všechno ostatní. To se to vytahuje na nemocné lidi, co?“ pokračuje principál.

  „Bojovníci za práva heterosexuálního bílého může jsou z Grety nepříčetní. Jakl, Foldyna, Vandas, A. B. Bartoš, Poklička, Konvička, Zeman z ní hysterčí, Klaus mladý i starý, ruská Trikolóra se bouří, babišovci se řehtají jak pominutí, asi že má Greta čerstvě Nobelovu cenu (!), Zahradil se bije v prsa, Semelová nemůže pochopit, kancléř bez prověrky i starý Faltýnek si myslí, že děti nemůžou rozhodovat o tom, jak budeme žít, dokonce i taková bedna plná inteligence, jako je Jaromír Soukup, se té mladé nositelce alternativní Nobelovy ceny posmívá,“ pálí do slavných Čechů Hrušínský, podle něhož Greta dokázala za jeden rok více než většina jejích fanatických odpůrců za celý život.


  Hrušínskému se jeho slova ale brzy vrátila jako bumerang. Pod příspěvkem v komentářích se mu ozval jistý Martin Malý, který herci připomněl, že je trochu pokrytecké lidem vyčítat, že se vytahují na nemocného člověka, protože přesně to Hrušínský dělá už dlouhé roky také.

  „Koukám, že stejný metr na všechny je pro vás tabu. Vy se tady neustále vytahujete na nemocného pana prezidenta. Ale to se může, že?“ ptá se Hrušínského pan Martin.

  „On je Zeman nemocný? Takže prezident lže? A jeho doktoři nám také lžou? Proč o Zemanovi tvrdíte, že je nemocný? Nevíte, že za to Hrad podává na lidi žalobu,“ pokusil se herec o vtip, který se ale příliš nevyvedl.

  Hrušínský dostal tvrdý smeč!

  Hrušínský dostal tvrdou smeč!

  Diskutér divadelnímu principálovi totiž připomněl, že prezident Miloš Zeman, do kterého se Hrušínský dlouhodobě trefuje, trpí cukrovkou a také ho dlouhodobě trápí takzvaná polyfunkční neuropatie, kvůli níž se mu špatně chodí.

  Na to už ale Hrušínský nereagoval.

  Fotogalerie

  Premium

  Ve škole byla terčem posměchu. Dnes džihádistka Kristýna nenávidí i matku

  Plánuje zabíjet. Soudí ji jako uprchlou. Žena z Mělnicka měla problémy s rodiči i spolužáky. Pětadvacetiletá Kristýna...

  Premium

  Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

  Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

  Premium

  TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

  Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 18. ledna 2020, svátek má Vladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz