jít naiDNES.cz

Jan Hrušínský se opřel do Čechů kvůli Gretě: Jeho slova se mu vrátila jako bumerang!

V poslední době není politické události, ke které by se nevyjádřil herec a divadelní principál Jan Hrušínský (64). Umělec si tentokrát vyšlápl na všechny Čechy, kteří „plivou“ na švédskou ekologickou aktivistku Gretu Thunbergovou (16). Ta nedávno vzbudila velké vášně svým plamenným projevem na klimatické konferenci v New Yorku.

Na extrémně emotivní projev Grety Thunbergové reagovalo i několik předních českých politiků. „Všichni jsou dnes zděšeni šíleným projevem nezletilé, nemocné Grety v OSN,“ uvedl na Twitteru poslanec za ODS Jan Skopeček.

„Viděl jsem hodně veřejných projevů, ale toto v podání švédské školačky Grety ještě ne. Jde z toho mráz po zádech, nikoliv z obsahu, ale z formy. Normálně mi je té slečny líto. Vidět by to měl každý, kdo uvěřil fenoménu Greta,“ napsal na Facebook zase bývalý hejtman Jihomoravského kraje za ČSSD Michal Hašek.

To u umělců se Greta těší velké oblibě. Dlouhodobě ji podporují například zpěváci Tomáš Klus či Ben Cristovao. 

Nově se jí na Facebooku zastal herec a divadelní principál Jan Hrušínský, který se sám pasoval do role pravidelného politického glosátora. Ke každé události se vždy rád vyjádří a ještě přilije olej do ohně.

„Začíná být legrační, kolik lidí je ochotno plivnout na mladou holku, která za jeden rok dokázala víc než většina jejích odpůrců za celý život,“ píše na Facebooku Hrušínský.

„Greta veřejně říká, co si myslí. No a co? Ještě ke všemu je chytrá. To dráždí. Taky je bohužel postižená. Aspergerův syndrom je druh autismu. Jeho výhodou je skvělý mozek a nadprůměrná paměť. Nevýhodou je všechno ostatní. To se to vytahuje na nemocné lidi, co?“ pokračuje principál.

„Bojovníci za práva heterosexuálního bílého může jsou z Grety nepříčetní. Jakl, Foldyna, Vandas, A. B. Bartoš, Poklička, Konvička, Zeman z ní hysterčí, Klaus mladý i starý, ruská Trikolóra se bouří, babišovci se řehtají jak pominutí, asi že má Greta čerstvě Nobelovu cenu (!), Zahradil se bije v prsa, Semelová nemůže pochopit, kancléř bez prověrky i starý Faltýnek si myslí, že děti nemůžou rozhodovat o tom, jak budeme žít, dokonce i taková bedna plná inteligence, jako je Jaromír Soukup, se té mladé nositelce alternativní Nobelovy ceny posmívá,“ pálí do slavných Čechů Hrušínský, podle něhož Greta dokázala za jeden rok více než většina jejích fanatických odpůrců za celý život.


Hrušínskému se jeho slova ale brzy vrátila jako bumerang. Pod příspěvkem v komentářích se mu ozval jistý Martin Malý, který herci připomněl, že je trochu pokrytecké lidem vyčítat, že se vytahují na nemocného člověka, protože přesně to Hrušínský dělá už dlouhé roky také.

„Koukám, že stejný metr na všechny je pro vás tabu. Vy se tady neustále vytahujete na nemocného pana prezidenta. Ale to se může, že?“ ptá se Hrušínského pan Martin.

„On je Zeman nemocný? Takže prezident lže? A jeho doktoři nám také lžou? Proč o Zemanovi tvrdíte, že je nemocný? Nevíte, že za to Hrad podává na lidi žalobu,“ pokusil se herec o vtip, který se ale příliš nevyvedl.

Hrušínský dostal tvrdý smeč!

Hrušínský dostal tvrdou smeč!

Diskutér divadelnímu principálovi totiž připomněl, že prezident Miloš Zeman, do kterého se Hrušínský dlouhodobě trefuje, trpí cukrovkou a také ho dlouhodobě trápí takzvaná polyfunkční neuropatie, kvůli níž se mu špatně chodí.

Na to už ale Hrušínský nereagoval.

Fotogalerie

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat