jít naiDNES.cz

Ben Cristovao se zhlédl v Gretě: „Jsi mou inspirací, zůstaň silná,“ vzkázal jí

Ben drží Gretě všechny palce a ve všem ji podporuje! | foto: Koláž ExpresuProfimedia.cz

Plavba švédské aktivistky Grety Thunbergové (16) budí rozporuplné emoce. Jedni ji nemohou vystát, druzí ji zase obdivují a drží jí palce. Do druhé skupiny se řadí i několik českých celebrit. Mezi ně patří například zpěvák Ben Cristovao (32). Není to ale z jeho strany trochu pokrytectví?

Ben Cristovao v posledních letech dělá vše pro to, aby držel krok s dobou. Ještě před několika lety jedl masa na kila. Pak ho ale jeho kamarád vegan dost drastickým způsobem přesvědčil, aby „přešel na jeho stranu“, a Ben se nenechal přemlouvat. Být veganem je přece dnes in!

„Řekl mi, že jsou s ženou vegani, ale pokud chci, udělají mi kuře. Jediné, co ale musím udělat sám, je zakroutit kuřeti krkem. A já si říkal, že když jím celý život slepice i krávy, tak přece nebudu pokrytec a udělám to. Jenže když mi dal to kuře do ruky a já najednou viděl, jak to krásné zvíře má strach, a cítil jsem, jak mu bije srdíčko, nedokázal jsem ho zabít. A od toho dne nejím maso,“ svěřil se před časem Cristovao v rozhovoru pro týdeník Téma. Chuť na maso prý občas má, ale cítí se teď silnější. 

V současné době je jedním z nejmedializovanějších světových témat plavba mladé švédské aktivistky Grety Thunbergové do USA. Dívka chce ukázat, jak moc škodí letecká doprava životnímu prostředí.

Bena Cristovaa aktivistka svou dobrodružnou výpravou naprosto dostala. Hitmaker její plavbu bedlivě sleduje na sociální síti Instagram a posílá jí i vzkazy plné obdivu.

„Inspiruješ mne v mnoha ohledech, mladá dámo,“ vysekl Gretě poklonu Ben. „Zůstaň silná,“ dodal zpěvák.

Slova podpory jsou jedna věc. K činům, které by se Gretě líbily, se ale Ben Cristovao nejspíše nikdy neodhodlá.

Zatímco manželé Klusovi, kteří dříve létali i kvůli volbám, si leteckou dopravu definitivně zakázali, u Bena se něco takového očekávat nedá. 

Do zahraničí totiž necestuje jen za odpočinkem u moře, ale spíše létá za prací. Většinu svých klipů totiž natáčí v Asii, USA či v Jižní Americe. 

A že by se pokaždé kvůli záchraně životního prostředí plavil po oceánu jako Greta, působí velice nereálně. 

Nabízí se tedy druhá varianta, že Ben začne točit klipy v Česku. A to je snad ještě větší utopie.

Tak v jakých ohledech tedy Greta Bena inspiruje? Redakce Expres.cz se populárního zpěváka zeptala, on na náš dotaz ale zatím nereagoval.

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat