jít naiDNES.cz

MBPFW: Kontroverze zmizela, vládne jednoduchost a uhozenost

Modely Jana Černého na MBPFW 2018 | foto: Expres.cz: Pavel Dvořák, Tilen Vajt

V Praze aktuálně probíhá již další týden módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week, během kterého představují své nejnovější kolekce nejen ostřílení jedinci, ale také nováčci – mladé návrhářské talenty. Jan Černý se na módní události objevil již potřetí, a zatímco naposledy šokoval a vysloužil si ostrou vlnu kritiky, tentokrát ubral na kontroverzi.

Módní týden Mercedes-Benz Prague Fashion Week je v plném proudu a zatím ani jednou nedošlo k žádné větší diskuzi ze strany veřejnosti. Zatímco minulý rok se velmi rozebíraly oděvy mladého talentu Jana Černého, který svým modelům přes ústa dal plastové pavouky, letos módní návrháři sází spíše na jednoduchost.

Jedny z nejhezčích kousků letos předvedla Zuzana Kubíčková, která se soustředila především na šaty, sukně a body. To Černý, který následoval jen chvíli po Kubíčkové, si svou show užil na Letenské pláni nedaleko sparťanského fotbalového stadionu a opět ukázal, že módu vnímá o něco odvážněji. 

Do svých modelů zakomponoval reflexní vesty, které rozstříhal na kusy a přišil na různé kousky oblečení. Držel se nevýrazných barev, jako je šedá, tlumená zelená nebo bílá.

Bohužel se jako jeden z mála nedočkal nijak zvlášť hvězdného publika. Přehlídku na Letné sledoval například Adam Mišík nebo modelka Andrea Bezděková.

Už teď jsme tedy zvědaví, zda Honza bude opět nejodvážnějším návrhářem, anebo ho někdo svým nápadem „trumfne“. Jedno je však jasné, jeho modely jsou skutečně osobité.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:52 2. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  8
 • Trapas
  8
 • Haha
  6
 • Sladký
  6
 • Tvl
  6
 • Cože
  5
Komentáře