Návrhářská naděje Jan Černý na MBPFW: Nebojte se toho, móda je zábava!

Jan Černý ovládl MBPFW. | foto: Mercedes-Benz Prague Fashion Week, Facebook

Je mladý, nápaditý a především velmi talentovaný. Módní návrhář Jan Černý se probojoval mezi přední české návrháře a během týdne módy předvedl svou nejnovější kolekci, která je inspirovaná cestováním. Co je podle něj největším trendem a jaký kus oblečení by měl raději zůstat v skříni?

Módní návrhář Jan Černý předvedl v pondělí odpoledne svou nejnovější kolekci v rámci módního týdne Mercedes-Benz Prague Fashion Week a sklidil bouřlivý potlesk a obdiv starších a o něco zkušenějších kolegů.Sám je přitom velmi skromný a pokorný. „Na pražský týden módy jsem se dostal díky soutěži, která vítězi zajistila, že bude moci svou tvorbu předvést právě během Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Doufám, že přehlídka byla úspěšná, moc jsem si to užil,“ řekl nám ještě zadýchaný Honza, který doslova proběhl mezi hosty.

Jeho nejnovější kolekce je inspirovaná cestováním, je výrazná, plná denimových prvků a asymetrických střihů. Leč se někomu může zdát jeho módní pojetí velmi odvážné, každý si v kolekci najde své. Má obyčejné kousky, ale i ty o něco výraznější.

Módní návrhář sám volí spíše jednoduchost. Nejčastěji ho ve společnosti potkáte v mikině, vysokých ponožkách nebo obyčejném triku.

Jan Černý měl z přehlídky radost. Mezi hosty doslova proběhl a sklidil potlesk.

Jan Černý měl z přehlídky radost. Mezi hosty doslova proběhl a sklidil potlesk.

Na ostatních ale oceňuje nápaditost a je velmi vstřícný ke každému módnímu stylu. Co by tedy doporučil lidem, kteří by se rádi oblékali stylově? „Dnešní doba je skvělá v tom, že můžete obléct cokoli. Vlastně kromě outdoorového oblečení, které mě vůbec nebaví, se dá všechno zkombinovat. Nebojte se toho,“ prozradil Černý, který sice ještě studuje ve Zlíně, ale v módě chodí dost jistě.

Jan Černý předvedl svou kolekci inspirovanou cestováním.

Jan Černý předvedl svou kolekci inspirovanou cestováním.

Před časem měl dokonce přehlídku v Amsterdamu. „Mít přehlídku v Amsterdamu pro mě byla obrovská příležitost a zážitek. Získal jsem kontakty i zpětnou vazbu od módních redaktorů i případných klientů,“ uzavřela mladá naděje české módy.

FotogalerieOhodnoťte článek

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:09 4. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  7
 • Haha
  4
 • Cože
  3
 • Trapas
  3
 • Sladký
  3
 • Tvl
  3


Komentáře