Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Velké zklamání! Za lež s moukou Jana Bendiga lidé nešetří. Vyjádřila se i TV Nova

  Český slavík 2023: Moučný atentát na Jana Bendiga | foto: Herminapress

  Zdá se, že zpěvák Jan Bendig (30) bude mít co vysvětlovat nejen svým fanouškům, ale také kolegům z branže. Policie totiž ve čtvrtek oznámila, že moučný incident na slavnostním galavečeru Českého slavíka byl zinscenovaný. Nyní mu hrozí pokuta až 50 tisíc korun. Původně přitom Bendig vypadal jako oběť útoku s rasistickým podtextem a podpořila ho také řada celebrit.

  Na loňském předávání cen hudební ankety Český slavík se řešila obrovská kauza, kdy zpěváka Jana Bendiga (30) na červeném koberci posypal neznámý mladík moukou. O tom, že by se mělo jednat o reklamní tah, však nechtěl Bendig ani slyšet.

  „Nenalézám ta správná slova, co k tomu říct. To, že celý život musím stále určité lidi přesvědčovat o tom, ať mě nehážou do jednoho pytle a nekoukají na mě skrz prsty, je už někdy psychicky unavující,“ postěžoval si tehdy Bendig na Instagramu.

  Policie ale nyní přišla se zcela opačným tvrzením. Kriminalisté celý incident na Českém slavíkovi prověřili a detektivové z odboru extremismu a terorismu zjistili, že oba účastníci se na celé události domluvili a z tohoto důvodu nebyl spáchán žádný trestný čin a celý případ byl odložen. Oba jsou ale podezřelí z přestupku křivého vysvětlení a bude to předáno příslušnému správnímu orgánu k prošetření, kdy jim hrozí pokuta až 50 tisíc korun,“ uvedl v pořadu Showtime Richard Hrdina, mluvčí pražské policie.

  Bendigův manažer a partner Lukáš Rejmon odmítl danou záležitost komentovat, podivil se však nad tím, že by incident měl být nahraný.

  „Nechápu, proč by to mělo být zinscenované. Žádné informace nemáme, takže vám to nemůžu okomentovat, to mi teď říkáte novinku“ sdělil Rejmon, který byl s Bendigem na červeném koberci, když k zinscenované akci došlo.

  Jan Bendig

  Společenská sebevražda

  Na zpěváka romského původu se po této informaci okamžitě svalila lavina kritiky. „Tomu se říká společenská sebevražda. Kdo chce víc, bohužel nemá nic,“ uvedla na facebooku uživatelka Michaela. „Ztratil veškeré moje sympatie. Má minus 100 bodů a je nula,“ přidala se Renata.

  Lidé na sociálních sítích nešetří ani další slavné osobnosti, které se Bendiga veřejně zastaly. Mezi nimi byly například Jitka Čvančarová, Lucie Bílá, Emma Smetana či Dagmar Havlová.

  „Někteří lidé si zaslouží opovržení bez ohledu na barvu pleti, příslušnost k etniku nebo sexuální orientaci…nikoli tedy pro žádné z uvedených specifik, ale proto, že si opovržení zaslouží pro své činy a chování. Je to pohled na věc vylučující unáhlené soudy, obvinění z předsudečné nenávisti a libtardí agendu glorifikace menšin za každou cenu na úkor lidí, kteří právě žádné rozdíly mezi lidmi nevidí a považují za dostačující stávající řád, kde jsme si prostě všichni rovni a každý ať ukáže co umí. Bez pozitivní diskriminace, bez dehonestování těch, kteří progresivní devastaci společnosti nesdílí s patřičnou radostí,“ rozepsal se na Facebooku uživatel Radek, který se následně zasmál tomu, jak „nýmand a nula Jan Bendig napálil všechny se svým extempore na letošních zbytečných „Slavicích“ a udělal z nich idioty.

  Svými slovy narážel na celebrity, které se obratem postavily na stranu Jana Bendiga a incident odsoudily. Zpěvák měl ale podle všeho celou situaci předem domluvenou, a tak si u mnoha lidí zkazil pověst.

  Český slavík 2023: Uklízecí četa vysává mouku, kterou neznámý výtečník hodil po Janu Bendigovi.

  Jsme zklamáni, uvedla TV Nova

  K celé záležitosti se už také vyjádřila TV Nova, která jako již tradičně vysílala přímý přenos ze slavnostního galavečera.

  „Pokud se potvrdí, že incident byl zinscenován, jsme zklamáni, že někdo využil předávání cen Český slavík, který je již více než 60 let oslavou české hudební scény, ke svému vlastnímu zviditelnění. Také je nám velmi líto, že zpěvák, kterému jsme dokonce dali příležitost vystoupit v programu živého přenosu, uvrhl negativní světlo na celý večer,“ uvedl za TV Nova PR manažer Daniel Maršalík.

  Fotogalerie