Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Bendig bude muset vysvětlit moukový atentát. Podle policie byl domluvený, hrozí mu pokuta!

  Na vyhlášení Českých slavíků loňského roku v listopadu se stal pro zpěváka Jana Bendiga (29) nečekaným a nepříjemným zážitkem. Při svém příchodu na červený koberec byl napaden mužem, jenž na něj vysypal pytel mouky a hlasitě vykřikoval urážky „cikáne.“ Celý incident se seběhl tak rychle, že nikdo z přítomných nestihl zareagovat, Bendig poté ze Slavíků odjel a následně agresora vyzval, aby přišel na jeho koncert. U incidentu zasahovala policie a její závěr je nakonec nepříjemný pro samotného Bendiga - útok byl domluvený.

  Jan Bendig, který tehdy dorazil na Slavíky v okázalém stříbrném obleku, podobném bohatě zdobenému brnění, zrovna pózoval pro fotografy na červeném koberci, když se k němu přiblížil muž v červené bundě, pytel polohrubé mouky v ruce a skandál byl na světě. Bendigův partner Lukáš Rejmon ani nestihl zasáhnout a následně potvrdil, že útok měl na Bendiga psychický dopad a ten nakonec Slavíky opustil po krátkém vystoupení s Monikou Bagárovou.

  „Nenalézám ta správná slova, co k tomu říct. To, že celý život musím stále určité lidi přesvědčovat o tom, ať mě nehážou do jednoho pytle a nekoukají na mě skrz prsty, je už někdy psychicky unavující,“ uvedl po incidentu Bendig na Instagramu.

  „To, co jsi udělal, byla fakt blbost. Ale jak jsem už psal, nebudu ti nadávat, ale zvu tě na některý z mých koncertů. Ať vidíš, že nejsem takový, jaký si asi myslíš, že makám, snažím se v životě něco dokázat a být pro spoustu mladých lidí, kteří se v životě teprve rozkoukávají, inspirací. Třeba budu i inspirací pro tebe, že to, co jsi udělal, byla fakt blbost a klukovina,“ vzkázal agresorovi v červené teplákovce a se žlutou taškou Billa, z něhož se pak vyklubal barman z klubu, kam Bendig pravidelně chodí.

  Netrvalo dlouho a začalo se mluvit o tom, že celé extempore bylo zinscenované a Bendigovi a jeho partnerovi by se mohlo hodit jako virál a poněkud bizarní PR na koncert a knihu mladého zpěváka. Stejný trik s moučným atentátem v roce 2012 využila pro svou propagaci americká celebrita Kim Kardashian, která po sobě nechala hodit mouku na červeném koberci během představování svého parfému.

  Její tým nakonec přiznal, že to celé bylo naplánované, a zřejmě to teď bude muset udělat i Jan Bendig.

  „Kriminalisté celý incident na Českém slavíkovi prověřili a detektivové z odboru extremismu a terorismu zjistili, že oba účastníci se na celé události domluvili. Z tohoto důvodu nebyl spáchán žádný trestný čin a celý případ byl odložen. Oba dva jsou ale podezřelí z přestupku křivé výpovědi a bude to předáno příslušnému správnímu orgánu k prošetření, kdy jim hrozí pokuta až 50 tisíc korun,“ uvedl pro pořad Showtime televize Prima tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy Richard Hrdina.

  Redakce Showtimu oslovila Jana Bendiga, ale vyjádřil se pouze jeho partner a manažer Lukáš Rejmon.

  „Nechápu, proč by to mělo být zinscenované. Žádné informace nemáme, takže vám to nemůžu okomentovat, to mi teď říkáte novinku“ odbyl je ke zjištění o závěru vyšetřování Rejmon.

  Fotogalerie