Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Sesypaná psychika: Jan Bendig ruší po kauze Moukagate koncert v O2 Universum

  Jan Bendig (30) oznámil, že ruší svůj dlouho očekávaný koncert v pražském O2 Universum, který měl být vrcholem jeho dosavadní kariéry. Zpěvák se rozhodl vystoupení přesunout na konec roku, to kvůli zhoršujícímu se psychickému stavu. Po kauze Moukagate, kdy policie vyhodnotila, že předem domluvil rasisticky vyhlížející útok, během kterého jej na červeném koberci posypal neznámý pachatel moukou, od něj dala část veřejnosti ruce pryč.

  Jan Bendig oznámil, že se jeho připravovaný megakoncert v O2 Universum nakonec neuskuteční, zpěvák jej kvůli psychickým potížím přesunul z šestnáctého března na třicátého listopadu. Jak uvedl ve svém prohlášení na sociálních sítích, velmi toho lituje a doufá, že se jedná o poslední špatnou zprávu, kterou pro fanoušky má. Zpěvák dále přiznal, že v březnu nevystoupí právě kvůli moučné kauze.

  „Asi vám neunikla kauza Mouka, která v minulých dnech doslova vyskakuje z každého rohu. Ačkoliv si stále stojím za tím, že v ní nemám prsty, tak mi tato kauza vzala neskutečně moc energie a psychické pohody, kterou jsem potřeboval na následné taneční i pěvecké zkoušky,“ uvedl Bendig.

  Ten se už v minulosti s psychickými problémy léčil, dokonce nestál daleko od spáchání sebevraždy. Zpěvák plánoval skočit z okna, přestože se jeho psychický stav postupně zlepšil, nyní čelí kvůli kauze se zinscenovaným útokem, který proběhl na Českém slavíku, velkému tlaku. Před pár dny se mu navíc vyboural bratr v autě při jízdě z koncertu.

  „Připravujeme pro vás zbrusu novou, více jak 2,5 hodiny dlouhou show, při které budu tancovat, zpívat, létat ve vzduchu a dělat náročná artistická čísla. Koncert chci velkolepý, větší než byl ve vyprodaném loňském Forum Karlín a hlavně si ho chci s vámi naplno užít. To mi ale stav mojí duše neumožňuje a jsem myšlenkami někde úplně jinde,“ uvedl Honza.

  Honza Bendig

  „Nechci pro vás udělat koncert, při kterém to nebudu prostě já. Tento koncert je můj vysněný sen a cíl. Všechna moje práce právě směřovala k tomuto momentu, a proto na něm chci být stoprocentní. Chci, ať ze mě cítíte radost, emoce a energii, to bohužel v mém současném duševním i psychickém stavu nejde,“ dodal Jan Bendig ve svém vyjádření.

  Fotogalerie