Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Bratři Bendigovi se nedoplatí: Honzovi s Marsellem hrozí dohromady pokuta 350 000!

  Bratři Bendigovi jsou v pořádném průšvihu. Janovi (30) hrozí za křivé vysvětlení kauzy Moukagate pokuta do výše padesáti tisíc korun, jenže platit možná bude muset i Marsell Bendig (25). Vozidlo, ve kterém před pár dny havaroval, totiž nebylo pojištěno. Za jízdu bez povinného ručení hrozí až čtyřicetitisícová pokuta, v rámci náhrady škod nehody z vlastního zavinění pak hrozí pokuta až do výše 300 tisíc korun. Ty by museli zřejmě napůl uhradit řidič a majitel vozu.

  Bratr Jana Bendiga Marsell se před pár dny vyboural na dálnici, když se vracel z koncertu. Při nárazu vysklil hlavou okénko, po nehodě byl převezen do nemocnice s podezřením na vnitřní krvácení. Jen zázrakem vyvázl bez vážného zranění. V autě seděla ještě jeho pěvecká kolegyně Lucie Bikárová, která před havárkou prodělala operaci ucha.

  Automobil řídil zpěvákův manažer Josef, test na drogy i alkohol byl negativní. Vůz ovšem skončil kompletně zničený, po příjezdu policie se navíc zjistilo, že na něm nebylo uhrazeno povinné ručení, navíc nepatřilo zpěvákovi, ale strýci jeho manažera. Ten s ním toho ale už asi moc neujede.

  „To, že auto nemá povinné ručení, jsme řešili na místě přímo s policií. Auto jsem si na tuto konkrétní cestu půjčil od strejdy. Takto jsem vše uvedl i policii a spolupracuji s nimi na řešení,“ vysvětlil zpěvákův manažer Blesku.

  Marsell Bendig měl autonehodu, přežil jen díky velké dávce štěstí

  Za jízdu bez povinného ručení hrozí pokuta 5 až 40 tisíc korun. K tomu je potřeba uhradit každý den, kdy nebylo vozidlo pojištěno. V rámci náhrady škod nehody z vlastního zavinění pak hrozí pokuta až do výše 300 tisíc korun. Tu by musel uhradit zřejmě jak řidič, tak majitel vozu.

  Jan Bendig ale řeší kromě bratrovy autonehody i svoji kauzu s moukou, mělo se totiž jednat o předem domluvenou akci. Za křivé vysvětlení by tak hrozila zpěvákovi pokuta až 50 tisíc korun, zpěvák oznámil, že podává proti rozhodnutí policie odvolání. Svoji vinu nadále popírá.

  Fotogalerie