Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Co teď může Jan Bendig udělat, aby si zachránil hlavně kariéru a pak i krk?

  Mladičký zpěvák Jan Bendig (30) si z pytle mouky hozené na listopadovém Českém slavíkovi napekl pořádný problém. Hrozící pokuta 50 tisíc korun za zneužití orgánů a křivé výpovědi je maličkost proti tomu, že se pokusil o rasistický podvod, zneužil záštitu celostátní televize a znemožnil svou vlastní komunitu. Následky budou bolet daleko víc než peněžní trest a reálně mu hrozí, že přijde o kariéru.

  Jaký měl Jan Bendig motiv k tomu, aby na sebe nechal „rasisticky“ zaútočit na červeném koberci během příchodů na České slavíky v listopadu 2023, to ví jen on sám a zřejmě i jeho manažer a zároveň partner Lukáš Rejmon, jenž ho na koberec doprovázel a za Bendiga dost často mluví, i když teď se mu chce zcela nepochopitelně mlčet. Nicméně vzniklý nápad dobrým nápadem určitě nebyl a jediný, kdo si to celé odnese na zádech, bude právě Bendig, jemuž se v poslední době velmi dařilo inspirovat mladou romskou komunitu a přesvědčovat veřejnost, že je dobrým a schopným umělcem.

  To je teď pryč. A může za to naprostá hloupost aktérů, kterým nedošlo, že tato extempore bere policie velmi vážně a pokud je někde podezření na rasový či nenávistný útok, může se obzvláště v dnešním světě strhat, aby viníka našla.

  Ten se teď našel. A je to Jan Bendig a jeho kamarád barman Lukáš, který na něj mouku na červeném koberci vysypal. Je úplně jedno, že Bendig a jeho partner Rejmon budou oba svorně tvrdit, že o ničem neměli ponětí a budou si stále trvat na tom, že moukový atentát nebyl domluvený, prostě jednou je závěr vyšetřování kriminalistů ten, že si aktéři útok domluvili, tak teď se k tomu bude muset Jan Bendig tak i stavět.

  Za pár týdnů má vystoupení v O2 Universu a mohlo by se mu stát, že to bude poslední velký koncert na dlouhou dobu, už nebude televizí Nova pozván na České slavíky či na jakoukoliv akci, kterou soukromá stanice bude pořádat, přijde o zakázky reklamy na Instagramu, kde má například velkou spolupráci s luxusními vozy, a hlavně se k němu nyní bude v rozhovorech přistupovat jako k tomu, kdo lhal, kdo lže nadále a kdo chtěl záměrně vyvolat rasový problém u veřejnosti.

  Jan Bendig, a je úplně jedno, co si teď myslí on a co si myslí jeho partner Lukáš Rejmon, by měl udělat ihned jednu věc, a to veřejně se omluvit. Oba se nyní tváří, že se hodlají úspěšně se promlčet ke zdárnému vyšumění celé kauzy, ale to se jim samozřejmě nepovede, jelikož závěr policie o domluveném útoku se bude odteď ve spojení s jeho jménem neustále dokola připomínat.

  Dále pokud je pravdivá verze ta, že za nápadem s moukovým atentátem stojí jeho partner a manažer Lukáš Rejmon, je pro Bendiga bohužel čas se Rejmona zbavit. Doma se sice nadále mohou držet za ruce, ale profesně musí jít po incidentu od sebe. Bedliví pozorovatelé videa, v němž barman Lukáš po Bendigovi hodí mouku, se shodují na tom, že jak Rejmon, tak i Bendig dali barmanovi znamení k útoku. Pakliže je Rejmon strůjce nápadu anebo o něm věděl a nezabránil svému klientovi v jeho prospěch toto udělat, je to špatný manažer a nemá v showbyznysu co dělat. Že Bendigovi na Instagram sází zaplacené zdravice od světových hvězd, to je sice moc krásné, ale chlapci tady vytvořili celospolečenský neexistující rasový problém, a to je průšvih jako blázen.

  Protože se teď zeptejte sami sebe, kdo by se chtěl spojit se zpěvákem, jenž na sebe nafingoval rasový útok... To prostě není možné, to by totiž uškodilo i vašemu jménu a i když je Honza Bendig jinak strašně fajn kluk, dočasný distanc je celkem rozumné řešení. Jen si vemte, kolik celebrit ho podpořilo, a všechny teď čelí posměchu za tyhle dva výtečníky a jejich dobrá vůle je zpochybňována stejně jako objektivita serveru Romea.cz, která se dlouhodobě snaží o narovnání vztahů s romskou komunitou.

  Od zveřejnění závěru policie pro pořad Showtime televize Prima uběhly dva dny a čas v tomto případě nekvapí, ale stojí a čeká na Bendiga.

  Fotogalerie