Těžký životní osud Hanky ze Starců na chmelu. Skončí pod mostem?

Ivana Pavlová Hoblová se bojí o své obydlí. | foto: reprofoto: ČT

Takřka přes noc se stala slavnou poté, co si zahrála Hanku v prvním československém muzikálu Starci na chmelu. Tehdy bylo Ivaně Pavlové, později provdané Hoblové, teprve sedmnáct let. Přestože měla našlápnuto na hvězdnou kariéru, jen o tři roky později měla nehodu, kvůli níž se hraní musela téměř vzdát. Dnes nemá kde bydlet a bojí se, že skončí pod mostem!

Ivana Pavlová Hoblová (72) prožila velmi smutný konec roku, když se dozvěděla, že musí opustit barrandovský byt, v němž žije od smrti svého manžela.

„Jsem zoufalá, nevím, co se mnou bude... Skončím pod mostem! Tohle jsem ani v nejhorším snu nečekala,“ posmutně sdělila serveru Blesk.cz.

Přestože měla nakročeno k tomu, aby se stala filmovou hvězdou, tři roky po uvedení Starců na chmelu (1964) měla herečka pracovní úraz.

„Stala se mi nehoda v divadle, kdy na mě padla kulisa. Měla jsem pak úraz hlavy a musela nechat herectví. Pak se přidaly epileptické záchvaty. Naštěstí mám z útulku fenku Pampelišku, která začne štěkat a přivolá mi pomoc. Je to moje jediná radost v životě,“ prozradila paní Ivana.

Zdravotní komplikace a epilepsie filmové Hance znemožnily věnovat se dál herectví, a tak poté, co se z úrazu zotavila, pracovala až do roku 1983 jako externí tanečnice a asistentka choreografa v pražském Divadle E. F. Buriana.

Ivana Pavlová Hoblová si zahrála Hanku ve Starcích na chmelu.

Ivana Pavlová si zahrála Hanku ve Starcích na chmelu.

Poté se věnovala především domácnosti a manželovi Pavlu Hoblovi, který bohužel v roce 2007 zemřel. Po jeho smrti zůstala bývalá herečka na všechno sama. V té době se také přestěhovala do bytu na Barrandově, který by nyní měla opustit.

Přitom podle sousedky se paní Ivana nikdy nezpožďuje s platbou nájemného, které činí deset tisíc korun.

„Už jsem se začala dívat po nějaké ubytovně, ale nikde mě s pejskem nevezmou...,“ posteskla si paní Ivana.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 2:04 11. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  11
 • Tvl
  10
 • Super
  8
 • Cože
  8
 • Sladký
  8
 • Haha
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat