Dcera Jitky Schneiderové nafotila módní kolekci: Je kopií své matky

Jitka Schneiderová má z dcery modelku. | foto: Foto: Matúš Tóth/Profimedia

Módní návrhářka Ivana Mentlová nechala nafotit svou historicky první dětskou kolekci a za modelky si vybrala děti známých osobností. Před objektiv fotoaparátu Matúše Tótha se postavila například dcera Jitky Schneiderové. Jedenáctiletá Sofie Anna jako by matce z oka vypadla! Potřebují ale dívky jejího věku kožich z jehněte?

Designérka Ivana Mentlová patří mezi nejvýraznější osobnosti českého módního průmyslu. Tvářemi jejích kolekcí byly kupříkladu Taťána Kuchařová, herečka Aňa Geislerová, topmodelky Greta Slezáková a Zuzana Stráská či Ester Berdych Sátorová.

Nyní návrhářka představuje světu svou první dětskou kolekci, k čemuž ji inspirovala tříletá dcera Isabela.

„Původně jsem udělala kabátek pro svou Isabelu, nakonec jsem si dětskou kolekci z jehnětiny nadělila k desátému výročí vlastní značky. Kabátky jsou střižené tak, aby s dětmi rostlya vydržely jim několik sezon. Stejný kabátek ve velikosti na šest let tak má na sobě pětiletá holčička i jedenáctiletá slečna,“ prozrazuje Mentlová.

V rolích modelek se představila například jedenáctiletá Sofie Anna, dcera herečky Jitky Schneiderové. Ta nejenže je na fotkách nesmírně půvabná, ale detailní záběry odhalují, jak moc je své matce podobná, zejména v oblasti očí. 

Sofie Anna je Jitce Schneiderová nesmírně podobná.

Sofie Anna je Jitce Schneiderové nesmírně podobná.

Stejně jako maminka je má totiž charakteristicky blízko u sebe.

Jitka nepřišla zrovna s dobrou náladou.

Jitka a Sofie Anna mají stejné oči.

Vzhledem k tomu, že jsou kabátky šité z jehnětiny, může herečka očekávat, že se na její hlavu snese kvůli fotografiím kritika. Skutečně totiž potřebují jedenáctileté dívky drahý kožich z jehněčí kůže?

Mimo Sofie Anny se předvedla také čtyřletá Annabelle, dcera zpěvačky Victorie Velvet, sedmiletá dcera 2. vicemiss ČR 2003 Markéty Divišové Natálie, pětiletá Isabela, dcera šéfredaktorky časopisu Elle Andrey Běhounkové, a šestiletá modelka Adéla z agentury Czechoslovak Models. Na společné fotografii je i tříletá dcera módní návrhářky Isabelka.

Ujme se snad nový trend dětského oblékání?

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:36 18. března 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  25
 • Super
  11
 • Cože
  8
 • Sladký
  6
 • Haha
  5
 • Tvl
  4
Komentáře

Mohlo by vás zajímat