Nemocná Pazderková kašle na všechno: Teď budu myslet jen na sebe!

Iva Pazderková teď musí na práci zapomenout. Může si za to sama a ona to dobře ví. | foto: Koláž Expres.cz

Člověk může kvůli masivní reklamě i pocitu vlastní nepostradatelnosti a potřebnosti zapomenout na to, že zdraví má jen jedno. Dejte si prášek a hurá do víru velkoměsta, hlásají televizní spoty. Iva Pazderková (38) teď na vlastní kůži zakouší, že kašlat na varovné signály vlastního těla se může krutě vymstít. A slibuje, že se polepší!

„Snažím se celý život poctivě pracovat. Znamená to pro mě především myslet na diváka, kolegy, na všechny. A v podstatě celý život to znamená permanentně přecházet své bolesti, nemoci a vyčerpání,“ svěřila se Iva Pazderková.

„Dokud stojím, dýchám a aspoň trochu mluvím, pracuju. Má to tak určitě i spousta z vás. Ale čím dál častěji se mi potvrzuje, že je to ten nejbezohlednější přístup, jaký můžu mít, přestože se zdá být opakem. Živím se doslova svým tělem (jakkoliv to zní dvojsmyslně...). Denně běhám po jevišti, zpívám, křičím, prožívám, tančím,“ říká s tím, že tělo je její pracovní nástroj, k němuž se ale dlouho chovala spíš jako macecha než jako milující matka.

„Permanentně ho používám na tisíc procent, i když je rozbitý. Nějak ho vždycky provizorně poslepuju a jdu na to. A ono se vždycky rozbije zase o kousek víc, protože už nedrží dobře pohromadě. Kdybych ho v klidu opravila už při první poruše, nenastane pak situace, kdy musí být v opravně Pazderková opakovaně, dlouho a bezodkladně,“ říká ke svému tělu a pracovnímu nástroji kající se Iva

Závěrem svého vyznání herečka a hudebnice vybízí všechny k tomu, aby neopakovali stejnou chybu jako ona. S blížícím se obdobím respiračních onemocnění je její apel o to aktuálnější. 

„To je pro diváky, kolegy a všechny ostatní daleko horší než pár zrušených představení jednou za čas,“ míní herečka.

„Taaakže: Buďte ohleduplní, a když vám není dobře, dejte si oraz, uzdravte se a nebojte, ono se to bez vás všechno chvilku obejde. A já si dávám předsevzetí, že se toho taky budu držet (snad mi vydrží...). Buďte zdraví, taky šťastní a mějte radost ze života. Vaše marodící blbka,“ uzavřela sebekriticky a nadějeplná Pazderková.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:30 8. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  19
 • Super
  8
 • Cože
  7
 • Haha
  6
 • Tvl
  5
 • Sladký
  4
Komentáře