Sobota 26. září 2020, svátek má Andrea
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Pazderková trénuje na bikiny fitness, pouť do Santiaga de Compostela ale vzdala

  Když na to přijde, stíhá toho Iva Pazderková (40) docela dost. Kromě hraní v divadle a stand-up vystoupení ji vytěžuje hlavně příprava na soutěž v bikiny fitness, kam se v říjnu chystá. Plna sil a odhodlání se vrhla i na svatojakubskou pouť do Santiaga de Compostela. Místo čtrnácti dní ale s přítelem dali jen čtyři. Kvůli zdravotním problémům museli náročnou túru odpískat. Nenakládá si toho herečka až příliš?

  „Moji milí, jen aby nedošlo k nedorozumění: Jsme v pořádku. Předvčerejší noc byla z důvodu vážnějších a nečekaných fyzických zdravotních komplikací u obou z nás na našem letošní svatojakubské pouti do Santiaga de Compostela poslední...,“ informovala na sociální síti Iva Pazderková.

  „Člověk míní, pánbůh mění. Někdy nemilé překvapení postihne i ty opatrné, připravené a silné. Tak to v životě chodí. Teď když už je vše o. k., samozřejmě přišla obrovská lítost, slzy zklamání, pocit, že jsem nedošla na té kratičké pouti ani sama v sobě tam, kam bylo třeba. Když se na něco dva roky těšíte, společně plánujete, znáte to. Ale zároveň mi dochází, že tohle je ono. Stejně jako když až na samotné pouti zjistíte, proč na ní jste. Já teď musím pochopit, proč na ní nejsme,“ zamýšlela se herečka nad tím, proč pouť byla nucena po čtyřech dnech ukončit, i když plánovala, že absolvuje celých čtrnáct dní.

  „Víte, ty chvíle s krosnou na zádech, s milovaným člověkem po boku, liduprázdnými cestami přírodou pod nohama, ty hodiny rozjímání, souznění, objevování, ty modlitby za chůze, ta svoboda, svoboda! Ta neuvěřitelná krása kolem!“ pochvalovala si Pazderková.

  „Samozřejmě všechny ty bolesti (není mi už dvacet, že...), úzkosti (něco si samozřejmě člověk bere s sebou, i když nechce), posouvání vlastních limitů a nalézání láskyplné cesty ke všemu bytí. To všechno jsou pro mě ty nejkrásnější chvíle v životě. Ale ten pocit úlevy, že všichni budou zdraví a v pořádku, je ten úplně nejkrásnější,“ doplnila známá komička, která v říjnu plánuje zúčastnit se soutěže v bikiny fitness.

  Kvůli tomu také od základů změnila svůj životní styl. Dře v posilovně, vyhýbá se alkoholu, a když má volnou chvíli, běhá.

  „Hodně z vás mi psalo, že je svatojakubská pouť vaším snem. Tak si ho splňte, nic extra nepotřebujete. Říká se, že vaše pouť začíná na prahu vašeho domu. A ta naše druhá tak doslova letos začala. Tak si vezměte pár věcí a ten práh překročte. Nikde není psáno, jak dlouho musíte jít, kolik kilometrů denně, že musíte hned dojít do Santiaga. Můžete jít dva dny nebo dva roky. Můžete jít nastokrát, navázat, kde jste minule skončili, nebo taky ne,“ radí svým fanouškům Iva. 

  Outdoorové oblečení teď vyměnila za plavky a letních dní využívá k lenošení na plovárně. Vzala zavděk i relativně vyhřátým bazénem. V poslední době si oblíbila spíše vodu ledovou, na otužování nedá dopustit a kudy chodí, tudy na něj pěje ódy.

  Zřejmě chce nabrat síly na další trénink. Do října jí sice zbývá ještě pár měsíců, pokud však chce v drsné konkurenci obstát, není to zase tak dlouhá doba. Snad bude mít na soutěži víc štěstí než na svatojakubské pouti...

  Fotogalerie

  Sundej vlajku, nebo ti vypálíme dům. Agresivita demonstrantů v USA roste

  Premium Demonstrace proti policejní brutalitě, jak to nazývají protestující i média, začínají být docela brutální i vůči...

  Felák, flexit nebo chillovat. Slovník dnešní mládeže uvádí rodiče do rozpaků

  Premium Ač to možná ani netušíte, nejspíš i kolem vás denně chodí shiperky, které flexí s teniskami nebo iPhonem, díky čemuž...

  Prodlužte životnost filtru pevných částic. Stačí pár jednoduchých kroků

  Premium Výměna filtru pevných částic stojí desítky tisíc korun, jeho čištění a renovace pět až patnáct tisíc korun. Těmto...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 26. září 2020, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz