Neděle 18. dubna 2021, svátek má Valérie
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Iva Frühlingová je zpátky. Místo zpěvu baví na Instagramu a TikToku

  Je nejen krásná, ale i talentovaná, přesto nebylo o Ivě Frühlingové v posledních letech téměř slyšet. A nebyla to náhoda. Zpěvačka před sedmi lety vypnula pracovní telefon a stáhla se do ústraní. Nyní je ale, zdá se, zpátky. A nutno říci, že takhle ji neznáme. Z Frühlingové je hvězda českého Instagramu a TikToku a její ostrovtip jí může závidět i její exmanžel Richard Krajčo.

  Jestli některá z českých zpěvaček poznala světovou slávu, byla to Iva Frühlingová. Když jí bylo šestnáct let, všimli si jí francouzští producenti Michel Eli a Thierry Said, díky nimž v devatenácti podepsala smlouvu na čtyři desky s vydavatelstvím Virgin Records. Se svými alby sklízela úspěchy nejen ve Francii, ale i v Belgii.

  Své první české album vydala v roce 2004 a hned získala zlatou i platinovou desku. Toto album se také proslavilo díky filmu Román pro ženy, kde bylo použito jako soundtrack několik písní z jejího debutu. O rok později hostovala na turné Anny K. a s Mekym Žbirkou nazpívala duet Někdy stačí dát jen dech, což je dodnes ústřední píseň seriálu Ordinace v růžové zahradě.

  O dva roky později se v anketě Žebřík umístila na druhém místě mezi zpěvačkami a pak začala její pěvecká kariéra pomalu skomírat. Její album No Panic sice už tak úspěšné nebylo jako předchozí, zato sklízela ovace se svými knížkami. Velice úspěšná byla kniha Příběhy modelek a povedla se i ta s názvem Příběhy ze showbyznysu. A Iva se začala pomalu stahovat ze světel reflektorů.

  Otázkou je, zda za to mohlo nepovedené manželství s Richardem Krajčem, které skončilo po šesti měsících, nebo v tom bylo něco víc. Iva Frühlingová se ale před sedmi lety rozhodla stáhnout do ústraní. Možná to bylo tím, že si Iva vždy přála, aby její svět nebyl jen o obalu, ale taky o duši.

  Za tu dobu se u ní toho hodně změnilo. Seznámila se s druhým mužem Honzou, jehož si sice vzala teprve v roce 2017, mají spolu ale šestiletého syna Adama. A celý svůj život podřídila rodině.

  „Na novou desku to zatím nevypadá. Žiju momentálně přítomným okamžikem, takže dělám to, co mě baví. Zatím jsme udělali písničku, připravujeme na ni klip. Všechno teď beru pomalu. Nechci dělat velké plány. Chci si žít v klidu, co bude, to bude. Uvidíme,“ svěřila se před pěti lety webu iDnes.cz zpěvačka, která časem přiznala i frustraci z mateřství. Z té se znovu vypsala v knížce Terapie v noci. Právě vydání této knížky jí pomohlo se s rodičovstvím sžít.

  „Myslím, že pomůže hodně ženám, které samozřejmě své dítě milují, i manžela, jen odmítají obvyklou definici: Máš dítě, tak jsi šťastná. Rodila jsem jako poslední z mých kamarádek a pocity jsme měly všechny podobné. Všude na nás z fotografii nebo z televize koukaly ty nadšené maminky, krásné a bezstarostné, až jsme si vždycky říkaly, že jsme asi divné. S hodně zaměstnanými partnery, s babičkami, které nejsou vždy po ruce, jsme do takového obrazu měly daleko. Stres, deprese, určitá neschopnost přijmout nové hodnoty jsou ale v souvislosti s mateřstvím pořád tabu. Moc mi pomohlo, když to teď některé čtenářky přiznaly na Facebooku nebo mi řekly na autogramiádě: Super, že jste to napsala, protože tak to je, cítím se úplně stejně… Takže jsem se i uklidnila, že tyhle pocity jsou při péči o dítě normální,“ řekla Iva před časem v rozhovoru pro Kafe.cz.

  Co dříve mohla Iva Frühlingová vnímat jako slabost, dnes je to její předností. Jedna z nejkrásnějších českých zpěvaček, která se dříve prosadila díky své pohledné tváři, je zpátky v plné síle. V posledních měsících po vzoru svého exmanžela Richarda Krajča začala být aktivní nejen na Instagramu, ale i na TikToku. Nadšení z jejích gagů musí být hlavně věčně uspěchaní rodiče. Iva vtipně, ale názorně ukazuje, jaká je to fuška být rodičem.

  Na své si brzy přijdou i její fanoušci, jimž chybí Iva jako zpěvačka. Frühlingová hlásí comeback a chystá nový videoklip.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

  Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

  Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

  Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

  Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

  Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 18. dubna 2021, svátek má Valérie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz