Pondělí 20. března 2023, svátek má Světlana
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Ceník influencerů: Chcete si objednat hvězdu sítí? Víme, kolik vás to bude stát a co pro vás udělá

  Chcete si objednat influencera? Připravte si balík! | foto: Koláž Expresu

  Poslední dobou jsou na snad na každé akci včetně politických debat. Na firemních večírcích často dostávají přednost před skutečnými herci či zpěváky. Zatímco děti je milují a považují za své vzory, střední a starší generace si na ně teprve zvyká a často na ně pohlíží jako na jedince, co se snad štítí normální práce. Řeč je o influencerech, kteří pomalu, ale jistě začínají hrát více a více významnou roli v českém showbyznysu. Expresu se exkluzivně podařilo zjistit, kolik musíte zaplatit, aby naše největší hvězdy sociálních sítí vůbec vstaly z postele! Z částek se vám protočí panenky!

  V zahraničí je naprosto běžné, že firmy utrácí miliony ročně za takzvaný influencer marketing. V kostce to znamená, že si platí propagaci u hvězdiček sociálních sítí. Influenceři dostávají nemalé peníze za to, že například natočí krátké video, ve kterém vychválí do nebes jejich produkt.

  Samozřejmě existují i jiné formy spolupráce, například to, že se daný influencer dostaví na otvíračku nové kavárny či restaurace, rozdá pár rozhovorů, natočí si na Instagram storíčka, zadarmo se nají a brzy může zase domů, mnohdy i s pocitem, že vydělal více než běžný člověk za měsíc.

  V českých končinách je influencer marketing relativně neprobádané území. Díru na trhu se tedy rozhodl využít spolupromotér organizace Clash of the Stars Jakub Jíra, který už dříve v médiích vystupoval coby manažer influencerů.

  Díky svým roky budovaným kontaktům nyní firmám nabízí široké portfolio předních českých influencerů, kteří za nemalé peníze udělají cokoliv, tedy téměř cokoliv.

  „Domluvíme se skoro na všem, kromě erotických služeb pochopitelně,“ směje se Jíra, jehož nově vzniklá firma nese název Jíra Industries.

  „Posuneme vás na vyšší level díky propojení s nejznámějšími influencery,“ stojí na webových stránkách organizace, již Jíra založil společně s kamarádem Petrem Bouberlem.

  „Naším cílem je vytvářet originální kampaně pro české a slovenské firmy ve spolupráci s těmi nejvhodnějšími influencery pro jejich propagaci. V našem portfoliu influencerů toho máme opravdu hodně. Od úplných miláčků přes ‚gangstery‘, modelky, zapálené geeky až po nejznámější osobnosti v dané oblasti,“ chlubí se dvojice zapálených byznysmenů.

  Jakub Jíra, manažer influencerů a spolupromotér Clash of fhe Stars.

  Až 60 tisíc na příspěvek! Kteří influenceři stojí firmy nejvíce peněz?

  Jakub Jíra, který býval velmi dobrým kamarádem Adama Kajumiho, jehož také zastupoval, má ve své stáji například přední českou youtuberku Annu Šulcovou, sexy zpěvačku a tiktokerku Domi Alagiu, vlivného instagramera Tomáše Chlupa nebo parkouristu Taryho.

  Za zmínku stojí ještě hvězda Clash of the Stars Marek „Datel“ Valášek, známý streamer Opat a tiktokeři Honzi Michálek, Maru Rosecká či Kristal Shine.

  Jíra Expresu prozradil, kteří influenceři berou za své služby největší peníze. „Ti nejhodnotnější jsou v současné době určitě Anna Šulcová, Domi Alagia a Tary. Mají hodně sledujících a u firem mají dobrou pověst. Je na ně spolehnutí a není tedy divu, že je o ně takový zájem,“ svěřil se nám Jíra.

  Jakub Jíra (vlevo) je jedním ze spolumajitelů Tábora s TikTokery

  Co se týče konkrétních částek za jednotlivé „služby“, ty nám Jíra prozradit nechtěl. Naznačil nám ale více než dost.

  „Za příspěvek na sociální síti firmy zaplatí v jednotkách desítek tisíc korun. Pokud mají influenceři dorazit například na nějakou akci, jsou částky individuální, jde samozřejmě o to, co se od nich očekává. Chodí jim nabídky na klasické firemní večírky, ale třeba také svatby či maturitní plesy. Po někom se chce, aby tam jen přišel a něco z akce natočil, jiní zase mohou zpívat, moderovat či udělat lidem osvětu o sociálních sítích. Zasvětit je do toho světa a vysvětlit, co funguje,“ popisuje Jíra.

  Podle exkluzivních informací Expresu si výše zmíněná trojice nejhodnotnějších influencerů z „Jírovy armády“ účtuje 50–60 tisíc korun za jeden příspěvek na sociálních sítích. Za účast na akci dostanou o poznání méně, i tak jde ale řádově o desítky tisíc korun. „Konkrétní částky komentovat nebudu,“ reagoval Jíra.

  Zajímavé je, že Jírova firma zastupuje nejenom influencery, ale také profesionální sportovce. Řeč je například o MMA bojovníkovi Václavu Mikuláškovi, který zápasí v Oktagonu. Jíra má pod sebou ale také nejlepší českou zápasnici Lucii Pudilovou z UFC.

  „Jsou to skvělí sportovci a mají navíc velký dosah na sítích. Je možné, že další zápasníci budou přibývat,“ naznačil Expresu Jíra, který má aktuálně pod svými křídly přes čtyřicet influencerů.

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  Revma vzniká v plicích. Nyní došlo ke zlomu v léčbě, říká profesor Vencovský

  Premium Bolest, ztuhlost, otoky a deformace kloubů, především na rukou. Tak si většina lidí představuje revmatoidní artritidu,...

  Nový trik exekutorů: věřitel se za jednu korunu může hojit na dlužníkovi

  Premium Exekutoři a věřitelé našli způsob, jak zůstat s dlužníkem ve hře o splacení dluhu, i když podle zákona mají exekuci...

  V Česku neměl šanci, v cizině metastázy zmizely. Léčbu hradí pojišťovna

  Premium Na rakovinu prostaty umírá v Česku asi 1 500 mužů ročně. Když vyčerpají všechny metody léčby, nezbývá jim než čekat na...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 20. března 2023, svátek má Světlana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz