jít naiDNES.cz

Myslela jsem, že můj syn zemřel! Hvězda Ulice Ilona Svobodová popsala peklo

Ilona Svobodová si prožila peklo. | foto: Profimedia.cz

Život se s ní nemazlil! Oblíbená herečka Ilona Svobodová (59), kterou jistě znáte ze seriálu Ulice, kde září coby Jitka Farská, před pěti lety pochovala manžela Petra Skoumala (†76). Nechybělo málo a přišla i o syna Filipa (32)!

Před osmnácti lety přišla Ilona Svobodová domů a našla svého syna v bezvědomí. Byl po epileptickém záchvatu. 

„Seděl u počítače, dělal něco do školy, já jsem šla pracovat, sešla jsem zahradou pod dům a něco mi říkalo, že se musím vrátit. Tak jsem se otočila a tam jsem ho našla ležet na zemi v bezvědomí,“ vzpomíná věčně usměvavá herečka v pořadu 13. komnata.

Ilona si chvíli myslela, že si z ní syn dělá legraci. Po chvíli ale pochopila, jak moc je situace vážná. Bála se, že její milované dítě umírá.

„Vzpomněla jsem si na svou brannou výchovu, vytáhla jsem všechno, co jsem se naučila na základní škole, a do toho jsem volala sanitku,“ říká po letech hvězda seriálu Ulice.

Následovalo půl roku intenzivní léčby v nemocnici. I tak ale nebyl z problémů venku.

Všechny funkce, vnímání a motorika zůstaly totiž výrazně oslabeny. Mozek nepracoval Filipovi jako dřív. Byl pro něj problém cokoli napsat nebo se naučit. 

Ilona tedy začala hledat pomoc a našla ji až u speciální pedagožky.

„Museli jsme dělat asi pět let speciální cvičení. I po maturitě. Bylo to hrozně náročné pro celou domácnost, protože se musí dělat opravdu každý den a nesmí se vynechat. Pokud se vynechá, tak se musí nastavit týden,“ popsala Svobodová.

Filip nyní dělá své mamince samou radost. Po maturitě si sehnal práci v sociální sféře. Pomáhá seniorům, k tomu ještě začal psát básně.

Fotogalerie

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře
Vezmeme vás na titulní stranu
Sobota 19. října 2019, svátek má Michaela
EXPRES

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Černá kronika
  • Jen pro muže
  • Virál
  • Sport
  • Video
  • Telebrity
  • jít naiDNES.cz