Už kopou hrob pro Grosse: Šárka chce manžela narychlo pohřbít na Dušičky

Na vyšehradském hřbitově probíhají intenzivní práce na hrobce Stanislava Grosse. | foto: Expres.cz

Po téměř šesti měsících snad konečně spočine zesnulý Stanislav Gross na vyšehradském Slavíně, hřbitově českých velikánů. Jak zjistil Expres.cz, vdova Šárka Grossová v těchto dnech narychlo staví hrobku. Chce stihnout pohřbít manžela alespoň na Dušičky?

U hrobu č. 31 na pražském Vyšehradě probíhají od začátku týdne horečnaté stavební práce. Po celý den se zde střídá několik part dělníků, kteří musí dokončit hrob pro bývalého předsedu vlády - Stanislava Grosse.

Fotogalerie

Z hrobky, kterou pro Grosse odkoupila manželka Šárka a předtím patřila knězi z řádu Benediktů, byl již odstraněn původní náhrobek a na místě je vykopána hluboká díra.

Včera hrobníci zakryli hrob dřevěnou deskou a podle našeho zdroje budou práce pokračovat i přes víkend. Vdova Šárka má pádné důvody, proč musí tak spěchat.

Předně od smrti jejího manžela uplynulo už 197 dnů a Grossovy ostatky stále nebyly uloženy a pravděpodobně je má někde doma jeho žena.

Gross coby nejmladší předseda vlády v EU si zaslouží důstojný hrob i přesto, že posléze nebyl národem příliš milován. Právě dnes by se dožil 46 let. Připomenout si nedožité narozeniny a uctít památku u jeho hrobu patří k dobrým mravům.

Pak je tu Svátek zemřelých (v pondělí), tedy den, kdy vzpomínáme na své zesnulé. Grossovy dcery Natálie a Denisa by právě v tento den určitě rády položily kytici a zapálily svíčku u tatínkova hrobu. Budou mít kde? To všechno si Šárka Grossová dost dobře uvědomuje.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 27. února 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  21
 • Cože
  13
 • Super
  10
 • Sladký
  7
 • Tvl
  7
 • Haha
  5
Komentáře