Vondráčková pozvala Expres na svůj hausbót: Jezdili za mnou turisté a chtěli, abych uvařila

2. srpna 2017
Patří k našim nejúspěšnějším zpěvačkám a má tisíce fanoušků. To ale jenom do chvíle, než se svým manželem Martinem Michalem dorazí na jejich hausbót, který si před čtrnácti lety pořídili na Slapské přehradě. Tam se promění v hospodyni bez hvězdných manýrů. Ani pak ale nemá klid od fanoušků, kdysi kolem jejich příbytku dokonce jezdily vyhlídkové parníky.

Zpěvačka Helena Vondráčková nemusí v létě listovat v katalogu cestovních kanceláří. Již čtrnáct let mají se svým manželem Martinem Michalem jasno, kde stráví teplé letní dny. A to na Slapech, kde si pořídili hausbót. Ačkoliv to tam dneska zpěvačka miluje, zprvu s tímto nápadem nesouhlasila.

„S tím nápadem přišel můj manžel a já jsem s ním nesouhlasila. Nechtěla jsem další domácnost, o kterou se budu starat,“ svěřila se nám Vondráčková. A nezůstali jenom u jednoho hausbótu. Před osmi lety se zbavili menší verze a pořídili si mnohem větší.

„Jelikož k nám začali jezdit kamarádi a přátelé, kteří neměli kde přespat, rozhodli jsme se, že si pořídíme větší. Je to hausbót, který nejezdí, ale stále stojí na vodě. Takže se na zimu musí zazimovat a odvézt vše, co by mohlo zmrznout,“ prozradila nám Helena s tím, že se již několikrát stali terčem zlodějů.

„Už se nám sice dlouho nic neztratilo, ale když jsme tady byli první roky, ukradli nám stůl. Tak jsme koupili betonový, ten nikdo neodnese. Jednou se mi taky ztratil kajak, ale přes média jsem informovala lidi, aby se mi ozvali, pokud uvidí na Vltavě žlutý kajak, a ozvala se mi paní, že její manžel ten můj kajak našel,“ svěřila se nám zpěvačka, kterou její manžel nazývá svým prvním plavčíkem. A to kvůli tomu, že mu pomáhá s naloděním a vyloděním.

A jelikož jde o dost silovou práci, protože musí k sobě přitáhnout celou loď, ona sama to zlehčuje. „Stačí se naučit pár grifů a uzlů a umíte to. Horší to bylo, když nám došel benzín a já jsem nás musela pádlem odstrkovat od místních skal,“ svěřila se nám Vondráčková.

A protože o jejich poloze na Slapech ví téměř každý, před lety se prý k jejich příbytku pořádaly vyhlídkové výlety. „Dlouhá léta sem jezdily vyhlídkové parníky. Vždycky zvoncem zazvonili, že už jedou, takže jsem vylítla na terasu a zvonila jsem taky a mávala jim. Byla to sranda. Jednou si nás parta chlapíků dokonce spletla s hospodou. Připluli a zeptali se, jestli se tady vaří. Tak jim manžel řekl, že ano, ale jenom pro něj,“ dodala Vondráčková, které prý nevadí ani tak slídilové jako jejich velké lodě, kterými jezdí moc blízko k jejich hausbótu.

„Několikrát jsme museli spravovat plato a pravidelně nám padá na podlahu i televize, když nás rozvlní,“ uzavřela zpěvačka, která na Slapech odpočívá před náročným pracovním obdobím, které vyvrcholí koncertem 20. ledna příštího roku v O2 aréně v Praze.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:44 čtvrtek 30. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

  • 25
  • 14
  • 12
  • 11
  • 9
  • 8
Komentáře