Pondělí 25. ledna 2021, svátek má Miloš
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Megxit po roce: Harry je prý šťastný, že se zbavil bratra. Královna mu možná vezme titul

  Bývalá televizní herečka Meghan Markle, princ Harry a královna Alžběta | foto: Reuters

  Na den přesně před rokem, tedy 8. ledna 2020, došlo v britské královské rodině k zemětřesení. Princ Harry s manželkou Meghan oznámili, že nadále nehodlají být její aktivní součástí, a zmizeli za oceánem. Domluva s královnou zněla, že si po roce sednou a zhodnotí, jak odklon od rodiny funguje, k čemuž by mělo dojít v březnu. A v kuloárech se teď mluví o dvou věcech. Že je princ Harry s odchodem náramně spokojen a že královna je naopak natolik nespokojena, že by dvojici mohla odebrat vévodské tituly.

  Že si princ Harry život bez královské rodiny nemůže vynachválit, prohlásil v rozhovoru pro magazín People Robert Lacey. Jde o renomovaného královského historika, který se podílel na tvorbě úspěšného seriálu The Crown (Koruna) a jenž má díky kontaktům o dění v královské rodině přehled.

  „Princ Harry a Meghan Markle nelitují megxitu, protože uniknout podřízenosti princi Williamovi bylo přesně to, co chtěl Harry udělat už dlouhá léta,“ tvrdí Lacey, podle něhož vévodu ze Sussexu už takový život unavoval.

  „Být v královském systému znamená být podřízený těm starším. A on si chtěl prosadit svou vlastní identitu,“ dodal historik.

  I další zdroj, tentokrát z blízkého okolí samotné dvojice, prozradil serveru Mail Online, že Harry s Meghan svůj nový život za oceánem milují. Prý dělají přesně to, po čem toužili, tedy věnují se vlastním projektům a jsou finančně nezávislí.

  „Udělali obrovský skok do neznáma, aby šli za svým snem začít nový život. A navzdory všemu, co se uplynulý rok dělo, svého přesunu do USA nelitují,“ tvrdí zdroj.

  Jenže zřejmě přesně tak moc, jak mají být Harry s Meghan spokojeni se svým novým životem, je s celou situací nespokojena královská rodina v čele se samotnou královnou.

  Server The Sun s odkazem na královské experty píše, že podle ostatních členů je megxit naprostou katastrofou. A podotýká, že se v kuloárech čím dál více šušká o možném odebrání vévodských titulů Harryho a Meghan, což by znamenalo jejich definitivní odstřižení od možnosti inkasovat jakékoliv státní peníze.

  Směrem ke královské rodině nový život dvojice vůbec nefunguje. Ačkoliv původně slíbili, že budou trávit polovinu času v USA a další polovinu v Británii, doma se královnin vnuk prakticky neukázal. 

  Namísto toho s manželkou rozjel byznys, podepsali miliardovou smlouvu se seriálovým gigantem Netflix a stamilionovou s podcastovou společností Spotify. 

  Veřejně vystoupili třeba i před americkými volbami, kde voliče burcovali, aby šli k urnám a nepodpořili Donalda Trumpa, ačkoliv člen královské rodiny se podle protokolu k politice vyjadřovat nesmí. Tím spíše, aby se montoval do politiky cizí země.

  Dvojice přitom svůj útěk z královské rodiny obhajovala tím, že chce mít více soukromí pro sebe a především pro svého syna Archieho, mimochodem hvězdy jejich prvního podcastového dílu.

  „Je nepravděpodobné, že by královna chovala k tomuto druhu pokrytectví jakékoliv sympatie. A královští odborníci po celém světě se ptají, proč páru umožnila inkasovat peníze skrz jejich tituly a zároveň se vyhýbat povinnostem. Sebrání titulů vévody a vévodkyně ze Sussexu by jednou provždy přerušilo jejich vazby na královskou rodinu,“ píše server The Sun ve speciálním blogu věnovaném dění kolem Harryho a Meghan.

  Zda královna skutečně dvojici od rodiny definitivně odstřihne, se zřejmě dozvíme v březnu. To by všichni měli zasednout k jednání pomocí videohovoru, při němž budou rok megxitu hodnotit.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Poslali jste životopis a marně čekáte na reakci. Proč jiným odpovědí, ale vám ne

  Premium Jak žádají o práci bílé límečky a jak ty modré? Na koho nasazují personalisté robota? A proč se zájemcům o práci z...

  Malý stěhovák pro rodinu. Měřili jsme, který kombík je ten nejlepší

  Premium Ve velkém testu jsme srovnali tři kompaktní kombíky, které mohou být alternativou populární octavie. Navíc nejsou tak...

  Jak bude za času Vodnáře? Býci se dočkají lásky, dařit se bude Pannám

  Premium Vládu na nebi si jednotlivá znamení zvěrokruhu předávají podle toho, jak do nich vstupuje Slunce, což bývá vždy kolem...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 25. ledna 2021, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz