Nemoc obcházela její život: Haně Maciuchové na rakovinu zemřel osudový muž i nejlepší kamarád

27. ledna 2021
Herečka Hana Maciuchová (†75) podlehla v úterý rakovině, která se u ní po pěti letech zřejmě objevila znovu. Bohužel ji tato choroba provázela značnou část života jako rodinné prokletí.

Před pěti lety si musela legenda českého filmu Hana Maciuchová vybojovat svůj život, když onemocněla rakovinou. Tehdy vše dobře dopadlo, nicméně nemoc má tendence se vracet a podruhé už hereččino tělo nápor nevydrželo.

Sama měla v životě tuto nemoc tak blízko, musela se smířit s tím, že jí nemoc vzala milovaného muže Jiřího Adamíru  (†67) a skvělého kamaráda Bořivoje Navrátila (†78), se kterým hrála v seriálu Ulice. 

Herec bojoval s nádorem tlustého střeva. „Bořku, držíme ti palce a přejeme brzké uzdravení,“ věnovala mu v roce 2010 část svého děkovného proslovu po vítězství v anketě ANNO. Kamarádčiny pozitivní myšlenky ho sice potěšily na duši, ale rakovina stále patří mezi těžce léčitelné nemoci.

Nejvíce ji samozřejmě zasáhla smrt milovaného partnera Jiřího Adamíry, který v roce 1993 zemřel na rakovinu páteře. Hana se o něj starala do posledních dní, kdy trpěl neskutečnými bolestmi, herečka ale stále doufala, že se z toho dostane. Nakonec se nemoc, s níž si pořád ještě nevíme rady, stala osudnou i jí.

Byla to láska na celý život.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:34 čtvrtek 27. května 2021. Anketa je uzavřena.

  • 20
  • 13
  • 12
  • 11
  • 11
  • 10
Komentáře