Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Bába pod kořenem! Není nejostřejší tužka v penále. Reakce na zmizení Soukalové v Alpách šokují

  Gabriela Soukalová vyrazila na hory, kde jí dělal společnost nejen přítel, ale i dobrá kamarádka Jitka. | foto: Instagram Gabriely Soukalové

  Bývalá profesionální biatlonistka a nynější moderátorka Gabriela Soukalová (32) se od zveřejnění informace, že se ztratila v italských horách, rozhodla poprvé promluvit o záchraně a mrazivé noci v Alpách. „Říkala jsem si, že to snad je osud, že si mě tam ty hory chtějí nechat,“ nechala se slyšet moderátorka primáckého Showtimu. Její slova vyvolala různé reakce. Někteří lidé oceňují její kondici, najdou se ale i tací, kteří se jejímu příběhu vysmívají, celý incident komentují jako nepovedené „píárko“ nebo ho přirovnávají k legendární reportáži „Bába pod kořenem“.

  Gabriela Soukalová vyrazila do italského Livigna před několika dny se svým přítelem Milošem a dcerou Isabelou. Na Instagramu se nedávno pochlubila videem z výšlapu na 2800 metrů vysokou horu.

  Pár dní poté se Gábina rozhodla, že se sama projede na kole, a slehla se po ní zem. Záchranáři bývalou biatlonistku marně hledali celou středeční noc. Ve čtvrtek se ale ozval křik z hory poblíž jezera a nakonec záchranáři Soukalovou našli v nadmořské výšce 2270 metrů.

  Moderátorka a bývalá skvělá sportovkyně nyní hororový incident v horách popsala pro pořad Showtime.

  „Bohužel v jednom místě byla přerušená cesta, protože se tam strhla celá stráň, tak mi dalo hodně zabrat překonat s kolem tuhle překážku… Vzhledem k tomu, že už jsem byla vysílená a chtěla jsem jet zpátky, snažila jsem se najít cestu přes GPS, až jsem došla do místa, kde jsem si uvědomila, že tam to kolo musím nechat,“ vysvětlila Soukalová, které se kvůli neustálému používání GPS vybil telefon.

  „Ve chvíli, kdy jsem došla do toho bodu, který jsem si stanovila za cíl, jsem pochopila, že to byl optický klam, že ta hráz zabíhala za zatáčku, takže hráz tam nepokračovala, ale byla vlastně na druhé straně celou dobu,“ pokračovala Gabriela.

  Trojnásobné olympijské medailistce brzy došlo, že se nedokáže sama vrátit zpět a bude muset v horách přečkat celou noc. Rozhodla se tedy přepnout do „survivor“ módu, nejvíce se prý obávala medvědů.

  „Čekala jsem, že ráno při rozednění bude kolem lítat vrtulník a bude mě hledat, ale oni mě hledali na jiných místech, než kde jsem se vyskytovala. Říkala jsem si, že to snad je osud, že si mě tam ty hory chtějí nechat, ale jsem ráda, že mám za sebou tolik let tréninku a takovou fyzičku, protože jinak by to bylo hodně náročné, všechny ty zkoušky zvládnout,“ popsala drama v Alpách Soukalová, kterou nakonec zachránil její silný křik.

  Křičící Gabrielu zaslechl jiný turista, který pak přivolal pomoc. Záchranáři prý byli v šoku z toho, co Soukalová všechno zvládla.

  „Řekli mi, že jsem wonder woman, že by nevěřili, že to někdo může vylézt,“ svěřila se moderátorka, která poté byla okamžitě převezena do nemocnice. Naštěstí jen s odřeninami a večer se dočkala dojemného shledání s rodinou.

  Slova uznání, kritika i výsměch

  Pátrání po Gabriele Soukalové, které mělo naštěstí dobrý konec, se hodně řeší na sociálních sítích. Mnoho lidí veřejně ocenilo skvělou fyzickou kondici bývalé biatlonistky.

  „Je vidět, že to je bývalá vrcholová sportovkyně. Má výbornou kondičku a díky sportu je i psychicky lépe trénovaná než třeba já. Gábi, jste opravdu moc statečná,“ píše na Facebooku například jistá paní Eliška.

  Našli se ale tací, kteří Soukalovou ostře kritizují a navážejí se do její inteligence.

  „Už to, že vlezla na utržený svah, napovídá, že moc rozumu nepobrala... Pokud to zavalilo značenou trasu, tak to asi nebyl moc starý zával, tedy to byl hazard. Měla se otočit, jet zpět a přejet na jinou trasu,“ myslí si čtenář iDnes.cz Petr.

  „Gábina nikdy nebyla nejostřejší tužka v penále. Tímhle příliš nepřekvapila, ale svůj limit zase lehce posunula. Nechápu, proč o tom lapsu ještě něco vypráví, když se tím dál ztrapňuje. Každý, kdo se v podobném terénu občas pohybuje, nechápe, proč se v situaci, kdy se v místě, kam dojela na kole a nelze jet dál, neotočí a po cestě (na kole sjízdné) se nevrátí,“ dodává další diskutér, který pro hazardování Gabriely Soukalové nemá pochopení.

  Někteří lidé zase celý incident přirovnávají k legendární reportáži „Bába pod kořenem“.

  Fotogalerie


  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Rozsáhlé zotročování lidí v Česku. Gang vydělal na práci bezdomovců miliony

  Premium Na Ústecku roky mizeli bezdomovci a sociálně slabí žijící na ulici, jako by dostali „druhou šanci“. Končili v domě na...

  Janečkova zpověď: vězení, alkohol, život bez domova. A kam zmizel Maradonův dres?

  Premium Když ho konečně doženete, musíte zbystřit, jestli vás smysly neklamou. Jak může člověk, který se už patnáct let...

  Vydělali za covidu, nakupují nemovitosti. Pandemie zrodila nové milionáře

  Premium Zatímco většině podnikatelů v Česku způsobil covid ztráty, některým naopak poskytl životní příležitost ke zbohatnutí....

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz