Pátek 23. dubna 2021, svátek má Vojtěch
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Šokovaná Koukalová: Petr půjčoval moje miliony jiným, já zůstala švorc a musela prosit u rodičů

  Za svou kariéru vydělala desítky milionů, po rozchodu s Petrem Koukalem ale zůstala švorc. Gabriela Koukalová nejenže neměla kde bydlet, i když postavila dům za čtyřicet milionů korun, ale dokonce na tom byla podle svých slov finančně tak špatně, že si musela pro začátek půjčit od svých rodičů. Zatímco Koukalovi podle jejích slov zůstaly peníze, ona nyní musí splácet společné závazky. Audit, který si navíc objednala, odhalil, kam se rozkutálely její miliony. Bývalá biatlonistka Expresu v rozhovoru prozradila, že měl dnes již její exmanžel půjčovat její miliony za velmi překvapivých podmínek cizím osobám. „Vlastně to, že mi nechal pasiva, zatímco on využíval aktiva a pobíral v klidu nájmy z bytů, které si nechal posílat výhradně na své účty, byla pro mě poslední kapka,“ říká v rozhovoru Koukalová.

  Gábino, přiznala jste, že vám Petr Koukal vysál účet. Jak je možné, že jste to nezjistila dřív?

  Tvrdil, že veškeré finance ze společných investic použije na realizaci našeho domu v Hořovicích. Byl to nejbližší člověk, kterého jsem v posledních letech měla, takže mě ani nenapadlo, že by realita mohla být jiná. Navíc mě neustále ujišťoval o tom, že se mu pracovně velmi daří a vydělává rovněž spoustu peněz.

  Vy jste to nekontrolovala?

  Vždy jsem nás brala jako tým a věřila jsem v jeho spolehlivost a schopnosti. Starala jsem se o to, abych pro nás zajistila dostatek financí, a věnovala se velmi náročnému povolání. Přiznám se, že jsem mu věřila natolik, že mě do jisté doby ani nenapadlo po něm cokoliv v oblasti financí kontrolovat. Vše mi začalo docházet až postupně, když jsem ukončila sportovní kariéru a mohla trávit čas doma. Do té doby jsem měla na vztah naprosté minimum času, takže se vše jevilo až idylicky.

  Jaký bude další postup v řešení společného jmění manželů?

  Můj právník JUDr. Jaroslav Ortman včera (v úterý) předal Petrovu právnímu zástupci předžalobní výzvu. Mají deset dní na reakci.

  Existuje ještě něco, co jste nečekala?

  Vždy když si pomyslím, že už mě nic nemůže překvapit, se objeví něco, co mi zase na chvilku vyrazí dech. V ty momenty si říkám: Jak jsem mohla být tak slepá a důvěřivá?

  Kdy to bylo naposledy?

  Teď naposledy mě šokovalo zjištění, že exmanžel půjčoval v době manželství milionové částky fyzické osobě, navíc za velmi překvapivých podmínek. Neměla jsem o tom tušení, přitom vám asi nemusím říkat, z jakých prostředků tyto peníze půjčoval.

  Bylo důvodem vašeho rozchodu s Petrem Koukalem to, že vás finančně využil?

  Byl to jeden z mnoha důvodů. Vlastně to, že mi nechal pasiva, zatímco on využíval aktiva a pobíral v klidu nájmy z bytů, které si nechal posílat výhradně na své účty, byla pro mě poslední kapka.

  Byla jste někdy na tom finančně tak jako dnes?

  Naposled asi ve třinácti letech, když jsem se podívala do kasičky. Samozřejmě si dělám legraci. Jsem vděčná za pracovní příležitosti v této nelehké době. Ale vzhledem k tomu, že splácím pasiva ze společného jmění manželů, musím se dost otáčet, abych vše zvládla.

  Musela jste si půjčovat peníze, abyste vyžila?

  Ano, začátky po odchodu z předchozího vztahu byly opravdu těžké. Jednou jsem si musela půjčit peníze od rodičů, abych vše zvládla. Dnes už jsem se naštěstí trochu stabilizovala.

  Říkáte, že jste nedostala šanci dostat se ke svým osobním věcem. Už je máte?

  Po právníkově výzvě jsem dostala přístupové kódy k domu, takže už se ke svým věcem mám šanci dostat. Velmi mě ale zaráží to jednání a princip.

  Víte, že si váš exmanžel do vašeho domu nastěhoval novou ženu?

  Pokud ano, snad bude ona obezřetnější než já a nebude si za pár let nadávat, že svou intuici a své okolí neposlechla.

  Sama bydlíte nyní v Berouně, jezdíte se někdy dívat do Hořovic na svůj dům snů?

  Občas jezdím kolem, je to pro mě ale takové smutné, takže pokud zrovna můžu, jedu jinudy.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Jsme inspektoři, ohlásili se agenti do Vrbětic. Později se ozval výbuch

  Premium Přijeli do muničních skladů ve Vrběticích a prokázali se jako zaměstnanci ostravské firmy Imex Group. Jednalo se však o...

  Muž z Imex Group: Do beden k odeslání by se ve Vrběticích nikdo nedostal

  Premium Sklady ve Vrběticích na Zlínsku, které podle českých tajných služeb vyhodili do povětří ruští tajní agenti, měla...

  Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

  Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 23. dubna 2021, svátek má Vojtěch
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz