jít naiDNES.cz

Gabriela Koukalová vyhrožuje, že bude závodit za Slováky. Ti ji ale nechtějí!

Gabriela Koukalová promluvila o tom, že by možná mohla závodit za Slovensko. Tam ji ale nechtějí! | foto: Profimedia

Cítí v sobě slovenskou krev? Bývalá biatlonistka Gabriela Koukalová (29), která uvažuje o návratu k závodění, se nechala slyšet, že pokud jí nebude umožněno reprezentovat barvy České republiky, má připravený náhradní plán. Nastínila, že by mohla závodit za Slovensko. K pikantnímu přestupu ale s největší pravděpodobnostní nedojte. Důvod? O Gabču totiž u našich sousedů není zájem!

Gabriela Koukalová už několik měsíců naznačuje, že by se možná ráda vrátila ke sportu, který se jí povedlo v České republice tolik zpopularizovat. 

Závodění jí nejspíše chybí, fanoušky biatlonu ale její věčné rozhodování spíše otravuje. Mnoho z nich navíc na sociálních sítích jasně vyjadřuje názor, že Koukalová v českém výběru není vítána. 

Jako důvod lidé označují kontroverzní knihu Jiná, ve které slavná sportovkyně poplivala spoustu svých kolegů a kolegyň. „A teď by s nimi měla zase spolupracovat?“ diví se někteří.

V rozhovoru pro Sport.cz Koukalová naznačila, že by nemusela reprezentovat Českou republiku. Vzhledem k tomu, že její maminka Gabriela pochází ze Slovenska, podle bývalé biatlonistky existuje varianta, že by v budoucnu reprezentovala naše sousedy.

„I když v sobě cítím slovenskou krev, jsem narozená tady. Kdybych se rozhodla vrátit, chtěla bych jezdit primárně za Česko. V případě, kdybychom nebyli schopni s mojí zastupující agenturou SportClient domluvit nějaký model fungování zde, neměla bych asi na výběr,“ říká Koukalová, která ještě nedávno vypadala, že o biatlonu nechce ani slyšet a teď otočila o 180 stupňů a byla by schopná bojovat o medaile klidně za Slováky.

Její plán má ale velkou slabinu. Prezident slovenského biatlonového svazu Tomáš Fusko totiž jasně řekl, že o Koukalovou nemá zájem.

„Koukalová není téma pro slovenský biatlon. My máme svoje závodníky, mám spoustu práce, aby se zlepšovali, a vůbec se tím nezabýváme a ani zabývat nebudeme,“ řekl Blesku Fusko.

Nedávno se Koukalová nechala slyšet, že jasno kolem její budoucnosti bude do konce května. Jisté je jedno. Ať se bývalá královna českého biatlonu rozhodne jakkoliv, zcela jistě to vzbudí rozporuplné reakce.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:00 6. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  115
 • Trapas
  101
 • Super
  51
 • Cože
  29
 • Sladký
  26
 • Tvl
  22
Komentáře