Neděle 29. listopadu 2020, svátek má Zina
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  František Janeček dal košem Ivaně Gottové. Proč nechce vidět dokument o Mistrovi?

  Nejočekávanějším dokumentem letošního podzimu je dílo režisérky Olgy Malířové Špátové, která zaznamenala poslední rok Karla Gotta. Už dnes je ale jisté, že jeden člověk film, který bude mít premiéru 15. října, neuvidí. František Janeček Expresu přiznal, že s díky odmítl i pozvání Ivany Gottové na soukromé promítání.

  Když se František Janeček rozhodoval, kde oslaví své 76. narozeniny a zároveň 25. výročí vzniku agentury GoJa, měl hned jasno. Zvolil terasu známého hotelu v Praze 5, odkud je vidět na dům Karla Gotta, s nímž před čtvrt stoletím agenturu zakládal.

  „Karel sem vždycky chodil velmi nalehko v trepkách na dort nebo si sedal na terasu na kávu,“ vysvětlil nám Janeček s tím, že chtěl být alespoň takto symbolicky v blízkosti svého dávného kamaráda.

  Na dokument o něm se ale nechystá.

  „Mě v nedávné době pozvala Ivanka na promítání dokumentu a já jsem se jí omluvil, protože jsem viděl jenom trailer a mě to drtí. Já se k tomu přiznávám. Pořád mě to bolí,“ vysvětlil Janeček s tím, že se na dokument nechystá jít ani do kina.

  „Je rozdíl, když někoho potkáte občas, a je rozdíl, když někoho znáte dvacet let. My jsme se znali více než padesát let a dvacet let velmi intenzivně. Pro mě je to velmi bolavé místo. Místo po něm je nevratné. Zpěvák jeho typu je neopakovatelný a už nikdy žádný nebude,“ dodal Janeček, který podle svých slov dodnes lituje, že se jejich cesty před lety rozešly.

  „Neshodli jsme se na jednom projektu. Pak došlo k tomu, že dostal nabídku od jiných lidí, že by ho zastupovali, a bylo to vyřízené. Bylo mi to líto. Lhal bych a předstíral bych. Rozchod s velikánem jeho typu vám musí přijít vždy líto. Je to neopakovatelný člověk,“ uzavřel Janeček.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

  Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

  Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

  Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

  Den se zaměstnanci pohřební služby: poslední rozloučení má dnes jiná pravidla

  Premium MF DNES rozptyluje mýty o pohřebnictví v době koronaviru. Pohřeb do země možný je, i když se úplně nedoporučuje. O čem...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 29. listopadu 2020, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

  jít naiDNES.cz