30 let lží. Gottův dvorní textař přiznal barvu!

Desítky let života ve lži. Dvorní textař Karla Gotta přiznal barvu! | foto: Facebook Filipa Albrechta

Letošní ročník Prague Pride byl výjimečný i pro blízkého spolupracovníka a německého dvorního textaře Karla Gotta Filipa Albrechta. Ten se přiznal, že dlouhých třicet let žil ve lži, když nemohl přiznat svou vlastní přirozenost.

Přiznat svou sexuální orientaci je dnes v Česku stejně přirozené, jako je třeba jít si koupit rohlík. Bývaly ale časy, kdy to v sobě lidé museli doslova dusit.

To je i případ dvorního textaře Karla Gotta Filipa Albrechta, který se letos vůbec poprvé ve svém životě zúčastnil pochodu Prague Pride a popsal svůj příběh.

„Já na Prague Pride. Velké dík organizátorům Prague Pride za to, že jsem dostal místo ve voze číslo jedna. Fotka je možná trochu pubertální, ale to je dobře. Už jako teenager jsem tajně snil o tom, že se světu budu jednou moct ukázat takový, jaký opravdu jsem. Trvalo to skoro tři desítky let a měl jsem velké, až nepopsatelné trápení sám se sebou, než jsem tu sílu našel,“ svěřil se muž, jehož otec byl známý konstruktér a člen vedení automobilky BMW v Mnichově Hans Friedrich Albrecht.

On se ale vydal jinou cestou, která ho dovedla ke Karlu Gottovi, kterému napsal přes dvacet písní. Od roku 2003 spolupracuje i s Helenou Vondráčkovou, již v Německu také manažersky zastupuje.

Přestože se celý život pohyboval v showbyznysu, svou orientaci přiznal velmi pozdě.

„Dnešní mladá generace má jednu výhodu, svět se naštěstí hodně změnil,“ říká Albrecht, který podle svých slov konečně žije autentický život.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat