Sexy Dáša ze seriálu Most!: V Praze začínala jako barmanka a jazzová zpěvačka

Osmidílný seriál Most! z dílny České televize se toho nebojí. Vtipným způsobem šije do témat, jako je rasismus a homofobie, třešničkou na dortu je pak skvělé obsazení. Martinu Hofmannovi (40) alias Luďkovi velmi zdatně sekunduje Erika Stárková (34) v roli Pavla, který se celý život cítil být spíš Dášou, a tak podstoupil sérií operací a je z něj žena.

Absolventka JAMU v Národním divadle Brno ztvárnila přes dvacet rolí, aby pak přesídlila na alternativní scénu HaDivadla. Na školní léta vzpomíná ráda, lituje snad jen toho, co nestihla.

„Mrzí mě, že jsem si nenapsala v prváku Erasmus. Dostanete balíček peněz, za který můžete studovat v zemích, ve kterých opravdu divadlem žijí,“ nechala se Erika Stárková slyšet v rozhovoru pro Radio Wave. Mezinárodní zkušenost je podle ní k nezaplacení a týká se to i divadla.

„Na festivalu, který pořádá moje alma mater, můžete vidět představení studentů ze všech různých divadelních škol. Rusáci, Poláci a Němci byli vždy úžasní a famózní. Když jezdím do Berlína se dívat na divadelní představení, tak jsou tam osobnosti. Je to úplně jiný styl divadla,“ říká herečka. 

Po přestěhování do Prahy v roce 2014 nějaký čas pracovala jako barmanka, přivydělávala si i jako jazzová zpěvačka. Hostovala na různých scénách, jako bylo Švandovo divadlo na Smíchově, Divadlo Letí nebo Tygr v tísni. Před kamerou se Stárková poprvé objevila hned v jedné z hlavních rolí v „prvním nezávislém filmu z Brna o Brně a nejen pro Brňáky“ Teplé škvarky (2011).

Menší roli dostala od Alice Nellis v jejím dramatu Andělé všedního dne (2014) natočeném podle předlohy Michala Viewegha. Vybrala si ji i později coby královnu Gabrielu do pohádky Sedmero krkavců (2015).

Ve zmíněné pohádce se objevila po boku svého švagra, herce Václava Neužila, který se oženil s její sestrou Lenkou, která je produkční. Společný „podnik“, projekt, v němž by se všichni tři sešli, prý v dohledné době neplánují.

„Já jsem asi jediná, která se tomu brání. Vždycky jsem se bála, nebo si nebyla jistá, ve smyslu toho, že si hájím soukromí a práci. Chtěla jsem, aby naše vztahy byly spíš rodinný a odstřižený od práce,“ řekla k tomu Lenka Neužil Stárková.

Její sestra Erika se kromě seriálu Most! mihla v Četnických humoreskách, Poldovi, Mordpartě nebo v seriálu Tátové na tahu. 

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat