Úterý 26. května 2020, svátek má Filip
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  5 důvodů, proč byl rozhovor Emmy Smetana v DVTV fakt průšvih. I ze strany Drtinové

  Emma Smetany byla po svém vyhazovu hostem v DVTV. Celý ten rozhovor byl ale bulvárnější, než její řeči o bulváru. | foto: koláž Expres.cz

  DVTV - Drtinová Veselovský TV - bylo prvním médium, kterému dala Emma Smetana po svém vyhazovu z Novy rozhovor. Volba to nebyla náhodná, DVTV má totiž punc kvality, značku serióznosti a Drtinová s Veselovským jsou opravdu profíci. Nebo...?

  Není snad nikdo, kdo by neznal jméno Daniela Drtinová (45). Televizní divoženka a postrach všech politiků, kteří s ní měli dělat rozhovor, dokázala děsit už jen svým přísným a neúsměvným pohledem.

  Jestli někdo uměl typický poker face, byla to právě ona.

  Mimo jiné je to také držitelka novinářské ceny, vystudovaná právnička, vlastní dva akademické tituly, velmi nekompromisní dikci a odměřený výraz.

  Drtinová není žádný lumen. Má mnoho profesních cen a byla postrachem všech...

  Drtinová není žádný lumen. Má mnoho profesních cen a byla postrachem všech svých hostů. Jít k ní do studia znamenalo dostat týden předem tik do oka a žaludeční potíže nejvyššího stupně.

  Drtinová prostě záměrně vypadá na obrazovce tak, že si chcete hrůzou sníst vlastní kravatu a pak se tajně po zbytek života v noci pomočujete.

  Respektive - vypadala!

  Drtinová odešla s Martinem Veselovským z České televize z jistých profesních důvodů, ve zkratce řečeno nechtěla ohýbat hřbet pod novými pravidly a údajnými zásahy vedení do svobody tvorby. Tím v očích veřejnosti ještě stoupla v ceně a nikdo se nebál, že by zrovna ona měla nouzi o místo.

  Také, že ne.

  Martin Veselovský a Daniela Drtinová jsou silná dvojka. Nikdo se nebál o jejich...

  Martin Veselovský a Daniela Drtinová jsou silná dvojka. Nikdo se nebál o jejich budoucnost, protože takoví moderátoři dostanou práci vždy.

  Ihned ji ulovilo vydavatelství Economia, kde pod značkou DVTV má s Veselovským své vlastní „Události, komentáře“, akorát o mnoho minut kratší.

  Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější

  A s mírněním času se evidentně začala mírnit i Drtinová. Možná, že obávaná právnička a moderátorka sama o sobě s přibývajícími léty opouští ten velmi ostrý postoj.

  Fotogalerie

  Možná samotné jí přijde, že v novém formátu není nutné pouštět hrůzu.

  Začali jsme si všímat, že z původní Drtinové toho najednou moc nezbylo a nejvíce se její „vyměklost“ projevila v rozhovoru s vyhozenou moderátorkou Emmou Smetana.

  S osmadvacetiletou dívkou, která velmi precizní, ceněné, respektované a sebejisté novinářce prostě nemůže být profesně rovna.

  Předmětný rozhovor je stále komentován, přebírán, je z něj citováno, lidé o něm diskutují. Potud DVTV odvedlo skvělou práci a sobě reklamu.

  Ten obsah a postoj nás ale zklamal v následujících věcech.

  Drtinová snad jako by ani nevěděla, proč si Smetanovou měla pozvat. Jako...

  Drtinová snad jako by ani nevěděla, proč si Smetanovou měla pozvat. Jako novinářka moc dobře ví, že Emma je vázaná mlčenlivostí a tudíž z logiky věci rozhovor o jejím vyhazovu nemá smysl.

  1.Proč si zvát na rozhovor někoho, koho vyhodili od čtecího zařízení?

  Smetana není investigativní novinářka. Nic neodhalila, nic nevyzjistila, nic nevypátrala, nic zásadního do novin nepřinesla. Emma jen předčítala informace z čtečky a uváděla zprávy zpracované jinými lidmi.

  2.Proč si zvát na rozhovor někoho, kdo nemůže mluvit?

  Protože je Drtinová novinářka, moc dobře ví, že Smetana je vázána mlčenlivostí a nesmí prozradit důvody svého odchodu. To se také během rozhovoru projevilo v plné síle - Emma tam nic zásadního neřekla a jednalo se tedy o půlhodinovou vatu, kdy klopila oči a stále opakovala, že musí mlčet.

  3.Proč seriózní médium vede bulvární rozhovor?

  Bulvár byl jedním z témat celé diskuze. Emma není u novinářů společenských rubrik oblíbená, ví to ona, víme to i my. Přesto společenská a tzv. seriózní média mají své odlišné funkce a dělají svou práci jinak. DVTV jistě patří mezi ty seriózní, a to je důvod, proč si jej Emma vybrala. „Komunikace s nimi je pod moji úroveň,“ tvrdila Emma, o které je mezi “bulvárními novináři“ dobře známo, že za propagaci sebe či svého bazárku je ochotna velmi rychle zapomenout na své postoje.

  Ale budiž, Emma má právo myslet a říkat si co chce, i když si protiřečí. Nicméně pak je tedy s podivem, že během celého rozhovor na ni Drtinová dorážela otázkami, proč byla Emma vyhozena, přestože moc dobře věděla, že Smetana o tom nesmí mluvit? Drtinová se snažila uměle vytvořit kauzu a donutit Emmu vynést drby na své vztahy na pracovišti, nadřízené a okolnosti svého propuštění. Smetana byla chytrá a dávala si pozor, pakliže by v rozhovoru přeci jen podlehla, hrozil by jí ze strany Novy i soud. A to nám od novinářky seriózního média nepřijde zrovna košer.

  4.Proč má mít Emmin vyhazov něco společného se svobodou slova?

  Emma Smetana neplnila svoje závazky vůči Nově, tečka. Byla neloajální vůči zaměstnavateli, opovrhovala jeho pořady, nechodila na své směny a přes zamítnutí volna nadřízenými si volno brala. Byla prostě zaměstnanec, který se nevyplatí. Smetana v rozhovoru naznačila, že byla omezována její svoboda slova, ale Emma, jak jsme již řekli, byla čtečka zpráv. Nebyla investigativec, vyšetřovatel ani manažer, nerozhodovala o lidech, nerozhodovala o obsahu, nedělala žádnou výkonnou funkci. Emma Smetana byla pohledná tvář, která přišla do studia a tam něco odříkala. Její svoboda slova nemohla být omezena, jelikož na svá slova nedostala ve svém pracovním zařazení žádný prostor.

  Emma měla vynášet drby na svoje šéfy. Copak tohle se v seriózním médiu opravdu...

  Emma měla vynášet drby na svoje šéfy. Copak tohle se v seriózním médiu opravdu dělá?

  5.Proč se ostřílená novinářka nechá strhnout k laciným lichotkám?

  Posadit se proti Daniele Drtinové musí být opravdu zážitek hodný deseti lexaurinům na uklidnění. Smetana z ní byla nervózní a není divu, nám se potí ruce i když jen napíšeme její jméno. Právě proto nerozumíme tomu, že s ní Daniela zacházela jak v rukavičkách. Zpovykaná osmadvacetiletá holka bez řádné praxe, které dali výpověď, si k ní přišla pobrečet, jaká je to nespravedlnost, a Drtinová ji tam div nehladila po vlasech.

  Kde je ta dračice, která by ji okamžitě utnula v půlce věty netrpělivým pohybem ruky? Kde je ta nepřístupná žena, která by ji tam rozebrala na atomy? Proč Drtinová Emmu nazývá novinářkou, ač jí není? Proč nad Emminým žehráním chápavě kýve hlavou? Proč s ní mluví jako s obětí televizní zlovůle? Proč dává Emmě prostor pro její spekulace o nějaké korupci na Nově a potlačování údajné svobody slova? Proč se k ní chová jako k sobě rovné, jak kdyby měla Smetana dvě ceny za odvahu a Pullitzera k tomu?

  Je to zklamání. Možná ještě větší, než to, že Drtinová přijala Emmino pozvání na křest jejího alba a také tam přišla. Možná má jen Drtinová ráda hudbu, proč ne. Ale svoje hosty by mít ráda neměla.

  To je totiž ten důvod, proč mají Drtinovou rádi ti ostatní.

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 18:52 čtvrtek 11. srpna 2016. Anketa je uzavřena.

  • Super
   258
  • Trapas
   210
  • Tvl
   43
  • Haha
   34
  • Cože
   31
  • Sladký
   24

  Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

  Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

  Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

  Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

  Bojíte se do MHD? Poradíme, jak vybrat auto za jeden plat

  Premium Pandemie koronaviru zvýšila zájem o nejlevnější auta, která představují bezpečnou alternativu k jízdě v MHD. Porovnali...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 26. května 2020, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz