Pondělí 28. září 2020, Den české státnosti
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Které dětské jméno je nejbizarnější? Musk se svým X Æ A-12 jednoznačně vítězí

  Známé osobnosti jsou na pozornost zvyklé a některé jsou na ní už přímo závislé. Elon Musk se svou partnerkou Grimes prý dlouho přemýšleli, jak své dítě pojmenovat. Nakonec přemýšleli tak dlouho, až je napadlo X Æ A-12, které je však v Kalifornii nelegální, a tak to zachránili variantou s římskými číslicemi: X Æ A-XII. Není to zdaleka poprvé, co si v Americe lámou hlavu nad tím, jak kreativní umějí jejich celebrity být. Podívejte se na menší přehled těch nejdivnějších jmen, jež hvězdy svým potomkům rozdaly.

  Vítěz je jasný už od začátku. Elon Musk slavil narození už sedmého dítěte (jedno už bohužel zemřelo, pozn. red.), a tak by se dalo pochopit, že už mu oblíbených jmen v záloze nemuselo zbývat příliš mnoho.

  Ve spojení se svou výstřední partnerkou, zpěvačkou Grimes, dali dohromady jméno, které nemá obdoby. V rodném listě si můžete přečíst jméno X Æ A-12 Musk. To bylo posléze změněno na X Æ A-XII a jen těžko říct, zda je to změna k lepšímu, i když podle spokojeného páru údajně ano.

  „Upřímně, římské číslice vypadají lépe,“ napsala na sociálních sítích Grimes. V tom bude možná ten problém!

  Musk a jeho drahá polovička se zaměřili především na to, jak bude jméno dítěte vypadat v palcových titulcích, ale že je pro život nepraktické, jim bylo celkem jedno. Bizarní výstřednost měla za cíl pouze propagovat rodiče v médiích.

  V neoficiální tabulce podivných dětských jmen má svůj zápis i herečka Gwyneth Paltrow, která svého potomka pojmenovala Apple, tedy Jablko.

  „Myslím, že jsme byli právě poraženi, co se týče nejkontroverznějšího dětského jména,“ napsala Paltrow na Instagramu jako reakci na Elona Muska.

  Se jménem vlastního dítěte si pohrála také slavná dvojice Kim Kardashian a Kanye West. Raperovo příjmení znamená v překladu Západ, tak proč dítko nepojmenovat Sever. A tak vzniklo jméno North West.

  Cage už není takový slaďouš, jakým býval.

  Nicolas Cage je sice v posledních letech spojován spíše s dluhy a stále podivnějšími hereckými výkony, ale v minulosti se i on ukázal jako velmi kreativní při vymýšlení jména pro svého syna. Tomu dal jméno Kal-El Coppola Cage.

  Jak je známo, Kal-El je rodné jméno komiksového Supermana.

  Slavný kuchař Jamie Oliver na to šel se svou ženou Jools skutečně originálně a nedržel se při zemi. Že to jsou jména velmi netradiční, věděli, ale mluvit si do toho pochopitelně nenechali. 

  „Nesnáším lidi, kteří řeší to, jak se děti jmenují. Každý rodič má přece právo je pojmenovat po svém a nenechat si do toho mluvit,“ rozčílila se Jools v jednom z rozhovorů.

  Děti Jamieho Olivera se nakonec jmenují Poppy Honey, Daisy Boo, Petal Blossom, Buddy Bear a River Rocket.

  Kanye West si svoji nezbednou manželku střežil jako oko v hlavě.

  Když se jmenujete Západ, je přece jasné, že své dítě pojmenujete Sever.

  Snaha dávat dětem podivná jména je i v České republice, kde je třeba vyžádat si povolení. Jméno musí už existovat a nesmí být nijak závadné.

  „Nedoporučila jsem pojmenovat chlapce po lihovině Hennessy, jménem města Palermo, názvem přežvýkavce Bizon nebo vymyšleným jménem Jardariáš. Opravdu nepatřičné pak byly nápady jako Invest, tedy investice, nebo podle televizního klokana Skippyho. Holčičky se podle některých rodičů měly jmenovat Makarenko, Střela či Puma,“ řekla pro Český rozhlas Miloslava Knappová, která se jako lingvistka touto problematikou zabývá.

  Protlačit na české matrice jméno X Æ A-12 by se Muskovi asi nepodařilo, a tak může být rád, že v Americe dostal víceméně volnou ruku.

  Fotogalerie

  Sundej vlajku, nebo ti vypálíme dům. Agresivita demonstrantů v USA roste

  Premium Demonstrace proti policejní brutalitě, jak to nazývají protestující i média, začínají být docela brutální i vůči...

  Felák, flexit nebo chillovat. Slovník dnešní mládeže uvádí rodiče do rozpaků

  Premium Ač to možná ani netušíte, nejspíš i kolem vás denně chodí shiperky, které flexí s teniskami nebo iPhonem, díky čemuž...

  Prodlužte životnost filtru pevných částic. Stačí pár jednoduchých kroků

  Premium Výměna filtru pevných částic stojí desítky tisíc korun, jeho čištění a renovace pět až patnáct tisíc korun. Těmto...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 28. září 2020, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz