jít naiDNES.cz

Jožo Ráž se baví popravou novinářů: Klip Elánů je za hranicí vkusu i etiky

Skupina Elán si novým hitem pořádně zavařila. Popravovat novináře v době, kdy se řeší vražda Jána Kuciaka, je podle některých „trochu“ přes čáru. | foto: Koláž Expres.cz

Zpěvák Jožo Ráž (64) neumí nebo nechce držet krok s dobou, v níž žije. Nový klip kapely Elán, který si bere na mušku novináře, je toho zářným důkazem. V nahrávce je zpěvák nechal přepadnout a mířil na ně pistolí. Ihned po jeho uvedení se zvedla vlna nevole a kritiky, mnozí v této souvislosti připomínají loňskou vraždu investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky.

„Byl jsem příliš dlouho hodný, nemají mě proto rádi. Perem ničí za pár drobných, obyčejní hnusní smradi. Píší o mně, že se chlubím, že jsem drzý,“ zpívají si členové skupiny Elán ve svém novém klipu k písni Bulvární krysy. Součástí jsou při záběru na Joža Ráže také titulky, že „je nejvyšší čas na deratizaci“.

Frontman kapely se zjevně cítí být dotčen pozorností médií, a tak se v klipu objevují záběry, kterak je sledovaný na každém kroku, diváci a posluchači se dozví i to, jak podle Ráže média, psaní článků a kauz fungují.

V závěru klipu jsou uneseni novináři i jedna dívka, která ve videoklipu poslala bulváru fotku Ráže s neznámou ženou. V místnosti čtveřice unesených klečí a Ráž na ně míří zbraní. Nakonec na ně Vašo Patejdl nastříká vodu z plastové pistole a spolu s Rážem se smějí. 

Prostě taková slovenská prča, mířit na někoho zbraní a smát se tomu.

Videoklip byl zveřejněn právě v době, kdy slovenská média zveřejňují přepisy komunikace podnikatele Mariána Kočnera, kterého policie letos v březnu obvinila z objednání vraždy Jána Kuciaka. Přepisy poukazují na Kočnerovy kontakty na politiky, stejně jako na jeho vliv na představitele justice včetně soudců a bývalého generálního prokurátora.

Slovenský deník Nový Čas před časem nafotil Ráže po boku prokurátorky Márie Trstenské, která dohlížela na daňové podvody kontroverzního slovenského podnikatele Mariána Kočnera. Trstenská Kočnerovi a jeho lidem v kauze Glance House nadržovala tak očividně, že ji napomínal i soudce.

Ráž v minulosti hned několikrát vyděsil veřejnost i fanoušky svými kontroverzními výroky, které jsou na hraně a pasují ho spíše do role nerudného důchodce než rockera a miláčka davů. 

„Nejsem žádný rasista, ale Číňanů se bojím, je jich strašně moc. Proto taky mám doma dvě bouchačky, až sem dorazí tahle asijská vlna, tak prvních pětačtyřicet Číňanů oddělám a poslední tři kulky si nechám pro sebe a svoji rodinu,“ svěřil se před časem pro Instinkt.

Možná by si Ráž měl jednou pro vždy uvědomit, že dobu dávno minulou už nevrátí. A pokud stále nostalgicky vzpomíná na staré (komunistické) časy, může emigrovat do KLDR nebo Číny...

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat