Kožené bundy, fialová saka a Michal Novotný coby Ivan Jonák strhli peoplemetry

10. ledna
S minisérií Devadesátky Česká televize zabodovala na celé čáře. Svědčí o tom nejen rekordní sledovanost, kdy si novinku vybralo 1,9 milionu lidí u obrazovek, ale i velmi pochvalné reakce jindy velmi kritických diváků. Bouřlivý potlesk si v prvním díle vysloužil například Michal Novotný, který mistrně ztvárnil kontroverzního podnikatele Ivana Jonáka. „Zprvu jsem myslela, že je to fakt on,“ nechala se slyšet jedna z divaček.

„Neskutečné, nějak to dohromady cinká. Michal Novotný jako Jonák mě úplně rozsekal. Absolutně povedené. Pepa Mareš to sepsal dokonale. Bohužel. Maximálně autentické. Česká televize jede fakt dobře,“ nešetřila chválou Štěpánka.

„Zprvu jsem myslela, že to je fakt on. Jonák opravdu dokonalý, ale myslím, že i toho Mrázka dokonale vystihli,“ přidala se Olga.

„Bravo, zase se mám na co těšit. Musela jsem se smát nejvíce té módě, co se nosilo. Úplně jsem si vzpomněla na mého otce, ty svetry, kožené bundy. Mimochodem Novotný jako Jonák byl pecka,“ doplnila pochvalné hlasy další divačka.

„Vynikající, skvěle natočené! Těším se na další díl! Baví mě herecké výkony, zvolené lokace, autentičnost módy, interiérů, techniky, dialogy. Fakt super,“ zhodnotila novinku Milena, která podobně jako řada dalších ocenila fakt, že si i na téhle dobovce dala Česká televize opravdu záležet a nepodcenila ani ten sebemenší detail.

V minisérii Devadesátky zazářil i Michal Novotný coby Ivan Jonák.

„Tak nějak jsem čekal, že to bude super, když scénář dělal Josef Mareš. Nespletl jsem se, je to výborné,“ přispěl palcem nahoru Josef.

Není pochyb o tom, že po Případech 1. oddělení si Mareš na své konto připisuje další veleúspěšný seriál, který lidé milují, i když vlastně vypráví o událostech, jež Česko ani devadesátá léta zrovna dvakrát nectí.

„V přípravě na roli mi pomohlo mimo jiné mé několikaleté působení v Ústí nad Labem na konci devadesátých let, kdy to tam byl ještě celkem klondike,“ svěřil se Richard Němec, který v Devadesátkách ztvárnil obávaného bosse Antonína Bělu.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:25 úterý 10. května 2022. Anketa je uzavřena.

  • 107
  • 12
  • 7
  • 5
  • 4
  • 4
Komentáře