jít naiDNES.cz

Tohle že je smuteční oděv? Největší hastroši na pohřbu Václava Postráneckého

Tohle na smuteční oblečení nevypadá. David Matásek se s Václavem Postráneckým přišel rozloučit v khaki bundě. Ani Bára Hrzánová smuteční oblečení moc neřešila. | foto: Expres.cz: Tilen Vajt, Pavel Dvořák, Ladislav Křivan

Kde jinde mohlo proběhnout poslední rozloučení s hercem Václavem Postráneckým (†75) než v Národním divadle, na jehož prknech ztvárnil desítky rolí? Na středečním pohřbu se objevily významné osobnosti nejen z herecké branže. Někteří umělci ale dorazili v oblečení, které ani zdaleka nenapovídalo tomu, že se jedná o pohřeb.

Jsou události, na které by se člověk měl vypravit tak, jak velí etiketa, a pohřeb mezi ně rozhodně patří. 

Pohřeb Václava Postráneckého, který proběhl ve středu dopoledne v Národním divadle, je toho důkazem.

Hlavu se smutečním oblečením si příliš nelámal například herec David Matásek, který černé kalhoty doplnil ležérní bundou v barvě khaki. Každý samozřejmě chápe, že i na ledové muže je venku tentokrát dost chladno, ale jistě by herec ve svém šatníku našel i elegantnější alternativu.

Bára Hrzánová se vždy vymykala davu a její šatník není žádnou výjimkou. K budově Národního divadla herečka přišla ve žlutozeleném kabátu, jejž doplnila zelenkavým šátkem s třásněmi. Korunu tomu nasadila výběrem barevných bot a ptačím pérem, které měla zabodnuté ve vlasech.

Herec Vladimír Javorský sice k budově Národního divadla dorazil v barevné mikině se sportovním batohem, ale na jeho obranu je třeba napsat, že smuteční oblek si jako vždy nesl s sebou v ruce.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat