jít naiDNES.cz

Vzpomínky taxikářů na Dana Nekonečného: Malá dýška, příšerná voňavka, ale...

Smrt Daniela Nekonečného (†52) zasáhla snad každého, kdo s ním kdy přišel do styku. Po vždy usměvavém zpěvákovi netruchlí jen jeho rodina a nejbližší přátelé, ale i flotila taxikářů, která ho měla tu čest vozit. Jaký byl Nekonečný pasažér a proč ho někteří z nich svezli jenom jednou?

Daniel Nekonečný byl velkou záhadou. Ačkoliv si všichni mysleli, že denně obšťastňuje desítky sličných tanečnic, on žil devatenáct let s jednou ženou. Po rozchodu s ní navíc žil doslova osamělý život bez blízkých přátel. Ačkoliv měl být v soukromí introvertem, nikdy nevyšel ze své role. Své o tom vědí taxikáři, kteří ho pravidelně vozili.

„Zemřel Daniel Nekonečný, postrach nejednoho pražského taxikáře. Ne tak ale můj. Dával naprosto minimální dýška, trousil po sedačkách desítky třpytek, filtrů a korálků, zamořoval vzduch robustními vůněmi svých ‚mahárádžovských‘ voňavek,“ svěřil se jistý taxikář na facebookovou stránku Přiznání taxikářů.

A vlna vzpomínek na sebe nenechala dlouho čekat. „Jeho trasa byla z Řeporyjí na Anděl na solárko. V lednu, ve sněhu a mrazu, přišel do auta v žabkách a županu. Člověk pak půl hodiny auto větral a luxoval od třpytek,“ zavzpomínal Jiří Slabý.

Pravost slov potvrdila i Magda Vehovská. „I manžel ho třikrát vezl. Má s ním fotku. A je to tak, jak je napsáno,“ napsala paní Magda.

Nepříliš dobře na něj vzpomíná taxikářka Daniela Vrbová. „Já jsem se občas smilovala, respektive jsem se nechala přemluvit dispečerkou, ale když jsem pro něj jednou jela až z letiště, aby se on nechal zavézt jen na poštu, tak jsem si řekla, že pozitivní energie mi nájem nezaplatí. Od té doby jsem ho odmítala. I když mě oslovoval bohyně. Teď je mi to líto,“ přiznala žena.

Svým vozem Nekonečného několikrát svezl i Martin Komers a podle jeho slov to nikdy nebyla normální jízda.

Daniel Nekonečný zemřel sice jako osamělý muž v pronajatém domě, svému okolí se ale snažil rozdávat radost. Ne všichni ale měli pro jeho charakteristické chování pochopení.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:08 29. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  171
 • Trapas
  109
 • Tvl
  62
 • Haha
  48
 • Cože
  38
 • Sladký
  28
Komentáře

Mohlo by vás zajímat