Pohřeb rrroku spojil hosty v lásce a míru, kdo se může chlubit takovou show?

Místo potoků slz smích, úsměvy na všechny strany, barevné outfity, věnce na krku. Nejbarevnější pohřeb, co kdy motolské krematorium zažilo! Nic takového už se nebude opakovat, stejně už nikdo nebude takový, jako byl Dan Nekonečný (†52). Všichni zamáčkli slzičku a v obřadní síni jako by se zastavil čas a všechny nás „duch“ největšího showmana spojil.

Přesně tak, jak by si to Daniel Nekonečný přál. Žádné smuteční řeči, žádné srdceryvné pláče, nic, co by připomínalo pohřeb, prostě jeden velký mejdan, který neměl konce. Na poslední cestu doprovázel zpěváka nekonečný aplaus, tanec a smích.

V motolském krematoriu se už od dopoledne začaly srocovat davy lidí ve žluté barvě, kteří přišli vzdát hold snad nejzábavnějšímu umělci, milovníkovi žen a rrrozkoše a králi slunce.

Nakonec se před malou obřadní síní motolského krematoria nashromáždilo k tisícovce lidí, kteří chtěli vidět, jak se rodina a další hosté loučí s člověkem a skvělým kamarádem, který nezkazil žádnou legraci. 

Nebylo možné, aby se všichni dostali dovnitř a viděli tu show, která následovala. Lidé se sice na sebe usmívali a byli k sobě zdvořilí, ale bylo na nich poznat jasné zklamání. Dokonce tam padlo párkrát, že to měli udělat ve Strašnicích, kde je toho prostoru mnohem více.

Redaktorka Expresu na pohřbu Daniela Nekonečného.

Redaktorka Expresu na pohřbu Daniela Nekonečného

Venku nebyla žádná projekce, kdo se tedy nedostal dovnitř, nic neviděl. Ale ani to nezkazilo atmosféru, hosté prostě tancovali a vzpomínali venku a čekali, až po obřadu budou moci položit kytičku a poklonit se Danově památce.

Prostory ale byly tak plné, že se chvílemi nedalo dýchat. A to nejen kvůli davům, ale také kvůli tomu, že se v sále neustále zapalovaly ohňostroje, které Dan tolik miloval. I když lidé tancovali, nedalo se tam ve skutečnosti pořádně dýchat a bylo na omdlení.

Pohřeb Daniela Nekonečného

Až nakonec zkolabovala ta nejbližší Danovu srdci, jeho milovaná sestra, která přišla i se svými dcerami. Ty nakonec musely matku odvést pryč z obřadu, kombinace špatného vzduchu a psychické bolesti udělala svoje. Pro Danielovu sestru přijela záchranka a kolovaly tam zvěsti, že má stejně slabé srdce, jako měl její slavný bratr.

Od chvíle, kdy musela jeho sestra ze síně odejít, atmosféra se změnila. Už to nebyl jen ten nespoutaný mejdan plný Danovy exotické hudby, tanečnic, třpytek a ohně, ale najednou všem došlo, že už to je poslední večírek, který si s Danem mohou užít.

V přítomných hostech se to zlomilo a začali nepokrytě plakat. Někdo si tu slzičku zamáčkl tajně, někdo brečel bez ostychu. Především bývalá partnerka známého zpěváka to nevydržela a neustále si utírala oči, stejně tak i její dcera, která Dana milovala jako svého tátu. 

Zvlášť při projekci nikdy nezveřejněných rodinných fotografií každého bodlo u srdce, to když bylo jasné, že Daniel vlastně nebyl jen showman, ale také obyčejný člověk, jenž měl své radosti i starosti. Za zlatou maskou to byl křehký muž, který byl víc zranitelnější, než dával sám znát.

Po čtyřech písních obřad za pískotu a potlesku skončil. Ve vzduchu byla sice cítit smutek, ale většina lidí měla i přesto na tváři úsměv. Všichni vzpomínali na zážitky spojené s jeho osobou, na jeho vystupování a písně. Jako by je zpěvák i po smrti sjednotil a najednou se zapomnělo, že lidé se k sobě umějí chovat i špatně, po nevraživosti ani památky.

Už teď je jasné, že nikdo nemůže Nekonečného překonat, nikdo ho nemůže nahradit, nikdo takový už nepřijde. Ale Daniel by určitě chtěl, aby tu zůstal se svými písničkami a bláznivými nápady napořád. Což se mimo jiné povedlo i tím, jak skvělý pohřeb měl. Zdá se to jako protimluv?

U něj nikoliv.

Odpočívej v pokoji, Dane, a udělej jim tam nahoře takový mejdan, že se nebe otřese v základech!

Fotogalerie


Komentáře

Mohlo by vás zajímat