Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Landa burcoval lidi ke kyberútoku na hygieniky: Pak mu spadl Zlatý špendlík

  Daniel Landa skrze své hnutí Zlatý špendlík vyzval k zahlcení hygienických stanic e-maily. | foto: MAFRA

  Zasel vítr, sklidil pořádnou bouři! Zpěvák a aktivista Daniel Landa (53) skrze iniciativu Zlatý špendlík vyzval k zahlcení hygienických stanic, kterým měli jeho sympatizanti a samozvaní bojovníci za svobodu posílat e-maily s obecnými dotazy. V době, kdy pandemie opět nabírá na síle, se to ukázalo jako „znamenitý“ nápad, lidé vzali hygieniky virtuálním útokem. Našli se však i tací, kdo to kouzelníkovi Žitovi vrátili i s úroky, když napadli server jeho nového hnutí.

  I když to odporuje selskému rozumu, v Česku se stále najde mnoho lidí, kteří naivně věří, že covid-19 porazí tím, že budou bojkotovat doporučení a nařízení, budou se srocovat na rincích a podepíšou nějakou výzvu, nejlépe na webu. Hnutí Daniela Landy s názvem Zlatý špendlík je toho zářným důkazem.

  „Jak jste jistě zaznamenali, krajské hygienické stanice začaly velmi tvrdě kontrolovat dodržování protiústavních opatření Ministerstva zdravotnictví: v hospodách, restauracích, kinech, divadlech i jinde,“ objevilo se před několika dny na webu Zlatého špendlíku.

  „Jsme přesvědčeni, že je načase, aby každý z nás využil svého práva žádat po krajské hygienické stanici informace o těchto kontrolách. KHS mají zákonem stanovenou lhůtu na odpověď a jsou dle zákona povinny vám informace poskytnout,“ doplnili zástupci hnutí, kteří vyzvali k zahlcení už tak dost vytížených hygieniků. Vadily jim podle jejich názoru zbytečné a omezující kontroly, jež mají pošlapávat svobodu jednotlivce i celého národa.

  Iniciativa poprosila své příznivce, aby se, klidně i opakovaně, dotazovali krajských hygienických stanic na aktuálně probíhající kontroly.

  „Jedná se o dotazy typu: Kde jste byli na kontrole 8. listopadu, co jste dělali 9. listopadu a tak dále. Z jedné mailové adresy nám klidně přijde třeba deset takových dotazů. Jedná se skutečně o obstrukční otázky, na které bychom ale měli podle zákona o svobodném přístupu k informacím odpovědět,“ uvedla pro iDNES.cz ředitelka jihočeských hygieniků Kvetoslava Kotrbová.

  Daniel Landa skrze Zlatý špendlík vyzval k zahlcení hygienických stanic e-maily. Pak někdo zaútočil internetové stránky hnutí.

  Napříč celým Českem hygienici začali hlásit enormní nárůst dotazů. Landa už si mnul ruce, že se „dobrá věc“ podařila, a lidé se mohli přetrhnout, aby se rychle přihlásili do řad Zlatého špendlíku. Marně.

  To, k čemu vyzval hudebník veřejnost, se nakonec obrátilo proti němu a server Zlatého špendlíku opakovaně čelil hackerským útokům, které duchovní otec omlouval zvýšeným zájmem o registraci.

  „Zase nám spadl server kvůli přetížení, pracujeme na znovuzapnutí, je vás tam teď fakt hodně najednou. Do budoucna to opravdu vyřešíme. S tak obrovskou návštěvností naráz jsme nepočítali,“ informoval zpěvák a zároveň uklidňoval své rozčilené ovečky, které se ne a ne zaregistrovat a přihlásit do boje.

  Daniel Landa skrze Zlatý špendlík vyzval k zahlcení hygienických stanic e-maily. Pak někdo zaútočil internetové stránky hnutí.

  Ani po několika dnech se situace nezlepšila a zástupci Zlatého špendlíku dělají psí kusy, aby server znovu nahodili a lépe zabezpečili. 

  „V této chvíli přesouváme hardware na jiné místo. Web Zlatý špendlík bude dostupný okolo 12. hodiny,“ vzkázali správci stránek hodinu před čtvrtečním polednem.

  „Děkujeme za trpělivost, útoky na náš server budou zřejmě častější a častější, jak sílíme. Bereme to sportovně. Pár věcí jsme změnili, tak pokračujeme,“ dušují se.

  Landa svou iniciativou Zlatý špendlík společně s týmem právních expertů bojuje proti „zdravotní diktatuře“, jak opatření vlády nazývá. Podle svých slov odkazuje výzvou na článek 23 Listiny základních práv a svobod, který říká, že občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod.

  Dlouhodobě brojí proti povinnosti nosit roušky, vakcinační kampani a omezování kultury. Situaci v Česku dokonce přirovnal k fašismu. 

  „Vláda z nás dělá idioty, nelíbí se mi zdravotní diktatura,“ rozohnil se. 

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 9:08 sobota 12. března 2022. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   184
  • Super
   24
  • Haha
   16
  • Tvl
   6
  • Cože
   5
  • Sladký
   3