Pondělí 19. dubna 2021, svátek má Rostislav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Po Ledeckém se bude bránit i Landa. Kvůli nařčení ze šíření dezinformací už kontaktoval právníka

  Daniel Landa se nenechá nazývat dezinformátorem. Hodlá se bránit právní cestou. | foto: Profimedia.cz

  Nejen Janek Ledecký, ale i zpěvák Daniel Landa se dostal na seznam největších covidových dezinformátorů z řad českých celebrit. A ani on si zařazení do žebříčku bezpečnostního centra Evropské hodnoty, jež vede aktivista Jakub Janda, nechce nechat líbit. Expresu potvrdil, že už kontaktoval svého právního zástupce, a Jandovi vzkázal: O evropských hodnotách nevíš nic!

  Šířili Daniel Landa a Janek Ledecký dezinformace? Podle analýzy lidí z bezpečnostního centra Evropské hodnoty ano. Ledecký je podle jejich žebříčku, z něhož vycházel i pořad Newsroom České televize, největším dezinformátorem mezi českými celebritami a na paty mu šlape Daniel Landa. Oba se proti zařazení na seznam ohradili a rozhodli se think-tank Jakuba Jandy zažalovat.

  „Také to řeším s právníkem,“ sdělil Expresu Landa s tím, že souzní s vyjádřením Janka Ledeckého. Ten ho poskytl Expresu před pár dny.

  „Samozvaná parta Evropské hodnoty plivla do tváře tradičním evropským hodnotám, dle nichž svobodná diskuze vedená odborníky stojí ve společnosti na prvním místě. Jednání této organizace připomíná příchod nějakých nových evropských hodnot, které se vyznačují společenskou eliminací nepohodlných občanů. Proti tomu je třeba se bránit,“ říká Landa s tím, že nikdy nic nepodceňoval.

  „Jen zesiluju hlas potlačovaných odborníků, nic nepodceňuju. Volal jsem po debatě nejvíc nahlas, jak to šlo. Nic jiného,“ dodal Landa, jenž prý úzce spolupracoval s epidemiologem Jiřím Beranem. S ním před časem představili svůj vlastní desetibodový plán, který měl Česko vyvést z koronavirové krize a připravili jej akademici podporující Landovu petici Blanický manifest. Mezi stěžejní body patří otevření všech podniků a provozů, návrat dětí do škol a ochrana rizikových skupin obyvatel.

  Vláda podle Landy selhala, místo plošných opatření má vsadit na osobní odpovědnost občanů. Daniel Landa se svými myšlenkami také vystoupil v Poslanecké sněmovně a na konci února se potkal s premiérem Andrejem Babišem.

  Sám o sobě mluvil vždy jako o zprostředkovateli, jenž se pokouší zesílit hlas odborníků, kteří jsou umlčováni.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

  Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

  Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

  Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

  Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

  Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 19. dubna 2021, svátek má Rostislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

  jít naiDNES.cz