jít naiDNES.cz

Nedvěd o Ronaldově Me Too: V Juventusu za ním stojíme, ale pereme se s tím

Cristiano Ronaldo se zabydluje v Itálii a zvyká si na dres Juventusu Turín. Kromě fotbalu ale musí řešit ještě další, a to mnohem nepříjemnější starosti. Tehdejší pracovnice nočního klubu ho totiž veřejně obvinila, že ji v roce 2009 znásilnil. Jeden ze sponzorů už od hvězdného fotbalisty pomalu dává ruce pryč, co ale nový zaměstnavatel? Podle viceprezidenta Juventusu a české fotbalové legendy Pavla Nedvěda klub za Ronaldem stojí, i když prý celá situace bude ještě hodně složitá!

Myslel si, že přijde do Turína a podmaní si celou Itálii. Místo toho ale hvězdný fotbalista Cristiano Ronaldo musí odrážet skandální obvinění, že v roce 2009 na hotelu v Las Vegas znásilnil tehdejší zaměstnankyni nočního klubu Kathryn Mayorgaovou.

Ačkoliv se spolu podle zveřejněných záznamů celý osudný večer dobře bavili, na hotelovém pokoji pak měla Mayorgaová Ronaldovi upřít sex, načež on ji sexuálně napadl a znásilnil. Žena pak podle svých slov ze strachu přijala finanční vyrovnání, teď ale s celou záležitostí vyšla ven. Prý ji inspirovala kampaň Me Too.

Od Ronalda se už začínají distancovat sponzoři. Módní značka Nike sice zatím jen varovala, že situaci monitoruje, třeba herní společnost EA Sports už však držitele pěti Zlatých míčů stáhla ze svých účtů na sociálních sítích i z obalů nedávno vydané hry FIFA 19.

A co Ronaldův nový zaměstnavatel, tradiční italský klub Juventus? O celé záležitosti se při úterním křtu knihy Sto let českého sportu 1918–2018 rozpovídal legendární fotbalista Pavel Nedvěd, který právě v Turíně působí jako viceprezident.

„My jsme věděli o Cristianovi všechno. Věděli jsme, koho kupujeme – kluka, který má fantastické srdce a je to obrovský profík, a to jak na hřišti, tak i mimo něj. Za Cristianem všichni stojíme, protože tento moment pro něj není jednoduchý,“ vyslal Nedvěd jasný signál, že Juventus rozhodně nehodlá jednoho z Ronaldových sponzorů následovat.

Vzápětí ovšem jediný český držitel Zlatého míče přiznal, že situace vůbec není jednoduchá. Naopak, v Juventusu s ní všichni bojují a očekávají, že ještě nastanou hodně perné chvilky!

„My se s tím všichni pereme a víme, že to nebude vůbec jednoduché,“ prozradil Nedvěd.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:30 čtvrtek 14. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  14
 • Tvl
  11
 • Haha
  10
 • Trapas
  7
 • Cože
  5
 • Sladký
  5
Komentáře

Mohlo by vás zajímat