Středa 23. září 2020, svátek má Berta
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Techtle mechtle v Rakousku? Slavia hlásí nakažení covidem, béčko Sparty maže do karantény

  Sparta oznámila, že její B-tým je v karanténě. | foto: Facebook.com

  Koronavirus se dál vesele šíří pražskými kluby. Poté, co se uklidnila situace ohledně nepovedeného večírku v pražském klubu Techtle Mechtle, kde se někteří fotbalisté nakazili koronavirem, když pili z jednoho brčka, Sparta a Slavia musí opět do karantény. Co se stalo? A proč byly týmy v Rakousku?

  Je to teprve měsíc, kdy se řešila kauza mladých fotbalistů, kteří i přes nebezpečí nákazy koronavirem šli na večírek do vyhlášeného pražského baru. Tam si jako utržení ze řetězu objednávali velké drinky, které pili pouze jedním brčkem.

  Celá republika tento skandál řešila a mladíci museli okamžitě do karantény za velkého posměšku fanoušků. Zdálo by se, že se fotbalový svět stáhne a bude si dávat pozor, aby se zase neohrozily tréninky, zápasy a letní příprava.

  Chyba lávky.

  Dva největší pražské kluby Slavia a Sparta vyjely na soustředění do ciziny, místo aby daly přednost sportovištím v Česku. Netrvalo dlouho a fotbalisté se museli vracet. Zjistilo se, že někteří z hráčů se nakazili covidem-19.

  „‪V B-týmu opět došlo k výskytu nemoci covid-19. Tým je aktuálně znovu v karanténě a postupuje podle pokynů Hygienické stanice hl. m. Prahy.‬‪ Sobotní generálka proti B-mužstvu FK Teplice je zrušená,“ napsala AC Sparta Praha na své facebookové stránky.

  A nebyli jediní, pozadu nezůstal ani jejich největší rival Slavia. Ta na soustředění dlouho nepobyla a musela se vrátit okamžitě do Česka. I její ředitel Jaroslav Tvrdík s dcerou Janou odkráčeli do karantény.

  Dívka z Techtle Mechtle promluvila!

  Dívka z Techtle Mechtle promluvila!

  „Testování na přítomnost covidu-19 mezi hráči a realizačním týmem v Rakousku odhalilo jeden pozitivní případ. Mužstvo se vrací do České republiky, hráč s pozitivním nálezem míří do karantény,“ napsali ze Slavie na Facebook.

  „Následný postup v návaznosti na pozitivní nález jsme jako klub konzultovali s Hygienickou stanicí hl. města Prahy, která nařídila hráči s pozitivním nálezem domácí karanténu a zbytku mužstva doporučila návrat do České republiky. S přijetím těchto hygienických opatření se tak hráči společně s realizačním a podpůrným týmem vrací do Prahy. Klub je neustále v součinnosti s Hygienickou stanicí hl. města Prahy a řídí se jejími závaznými pokyny,“ vysvětluje situaci tiskový mluvčí Michal Býček.

  Takhle se pařilo v kabině mistrovské Slavie!

  Takhle se pařilo v kabině mistrovské Slavie!

  Slávisté měli v Rakousku odehrát ještě dvě přípravná utkání. V úterý 11. srpna bylo naplánované utkání s rakouským SK Sturm Graz, v pátek 14. srpna zápas s FK Austria Vídeň.

  Snad se všichni nakažení brzy uzdraví a nebudou chtít zase někde oslavovat svůj návrat do hry a neohrozí nadcházející fotbalovou sezonu. 

  Proč neměli jezdit do Rakouska?

  Rakousko jako z prvních zemí hned po Itálii bylo ohniskem koronavirové nákazy a virus se od nich šířil rychlostí světla. Ihned tam bylo zakázáno cestovat, kdokoliv přijel z dovolené v rakouských Alpách, ihned musel do karantény.

  Proč si Slavie vybrala zrovna tuto rizikovou zemi, není známo. Sice už teď nebylo do Rakouska zakázáno cestovat, ale určité nebezpečí nákazy tam pořád viselo, což se bohužel po nedokončeném soustředění potvrdilo.

  Fotogalerie

  Nebezpečná místa Česka: brněnský Cejl. Místo, kde vidíte policii jen projíždět

  Premium Reportéři MF DNES mapují místa, která podle statistik nejsou výjimečně nebezpečná. Ve skutečnosti jde o no-go zóny,...

  Němci kritizují Česko a vzkazují: Podívejte se na naše opatření. Fungují

  Premium Koronavirová propast mezi Českem a Německem se nadále prohlubuje. Z premianta třídy se stal problémový žák, popisují...

  Když ne jeho, tak aspoň jeho dítě! Psycholog Šmolka nejen o zoufalých milenkách

  Premium Ve třiceti už se neprovdáš. Věta, kterou kdysi běžně slýchaly dívky nad třicet let, považované už za staré panny. Dnes...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 23. září 2020, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz