jít naiDNES.cz

Černé duše Českého Slavíka: Hlasuje se i pro mrtvé interprety nebo neexistující kapely

V anketě Český Slavík se dá hlasovat pro mrtvé, ale i neexistující kapely. | foto: Koláž Expresu

Po skončení letošního ročníku ankety popularity Český Slavík se nejvíc řešilo, že místo Karla Gotta převzala sošku Zlatého Slavíka jeho dcerka Charlottka, protože Mistr musel být hospitalizovaný v nemocnici. V extrémních případech by se ale mohlo stát, že by si vítěz pro sošku nemohl dojít vůbec. V Slavíku se totiž hlasuje nejen pro již neexistující kapely, ale i mrtvé interprety!

Jaká jsou kritéria, aby mohl člověk vyhrát anketu Český Slavík? Kromě popularity jak se zdá žádná. Letos sice většina národa řešila, že se mezi šest nejoblíbenějších zpěváků dostal jakýsi Joakim Brodén, větší pozornost si ale zaslouží fakt, že se na první příčky s trochou vůle může dostat klidně i nebožtík.

Například v kategorii zpěvačka roku skončila na čtrnáctém místě Iveta Bartošová, která je již skoro tři roky po smrti.

Podobné případy jsou ale i mezi zpěváky. Lide stále nezapomněli na Waldemara Matušku, Pavla Bobka, Karla Černocha nebo Petra Hapku. Budete-li namítat, že to je možná setrvačností a fanoušci si stále nezvykli, že nejsou mezi námi, jak vysvětlíte, že hlasy dostává stále i Karel Kryl, který s ohledem na to, že je mrtvý již před 22 let, skončil na neuvěřitelném třicátém devátém místě?

V anketě Český Slavík se nedá ale hlasovat jenom pro již mrtvé zpěváky, za které by cenu mohli převzít pozůstalí, ale dokonce i pro neexistující kapely, kde by bylo předávání ceny složitější, jelikož by vlastně nebylo komu.

Přesto se stalo, že hlasy od diváků dostali Black Milk, Damiens, Nightwork nebo bývalá skinheadská kapela Daniela Landy a Davida Matáska Orlík, která skončila na 26. místě, kam se přehoupla z 149. pozice.

Má vůbec anketa, kde se dá hlasovat pro neexistující hudební uskupení nebo mrtvé interprety, nějaký smysl? Jednoho dne to totiž může dojít tak daleko, že nebožtík obsadí první příčky.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:00 28. března 2017. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  28
 • Trapas
  14
 • Super
  13
 • Cože
  13
 • Sladký
  11
 • Tvl
  11
Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře