Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  IQ nula, zklamání či plivnutí do tváře! Fotbalové osobnosti zkritizovali pařbu reprezentantů

  Bylo otázkou času, kdy se informace o tajné noční pařbě tria reprezentantů Vladimíra Coufala, Jana Kuchty a Jakuba Brabce dostanou na povrch a kdy se k tomuto nevídanému skandálu začnou vyjadřovat nejen fanoušci, ale i známé osobnosti z českého fotbalového rybníčku. Jak mejdan fotbalistů okomentovali Horst Siegl, Petr Rada či někdejší pařmen českého nároďáku Tomáš Ujfaluši?

  Klíčový zápas proti Moldavsku, který rozhodne o účasti české reprezentace na EURO 2024, se musí obejít bez tří hráčů základní sestavy. Jmenovitě se jedná o Jana Kuchtu, Jakuba Brabce a Vladimíra Coufala. Tato trojice reprezentantů se totiž v sobotu večer vydala do centra Olomouce, odkud se na hotel vracela v nočních hodinách.

  Podivné zároveň je, že je v olomouckém podniku doprovázel i člen Výkonného výboru FAČR Tomáš Neumann. Trenér futsalového národního týmu a člen výkonného výboru asociace, v prohlášení pro Sport.cz tvrdí, že se v podniku náhodně potkali.

  Uvědomuji si, že společná fotka s jedním z hráčů nepůsobí pro veřejnost důvěryhodně, ale sám jsem inicioval odchod hráčů na hotel,“ uvedl ve svém prohlášení Neumann.

  Siegl: Je to neakceptovatelné

  Na nevídaný skandál už zareagovaly i známé osobnosti českého fotbalu. Horst Siegl neměl k trojici hříšníků žádné pochopení.

  „Je to samozřejmě skandál. Ti hráči plivli do tváře fanouškům, trenérovi a hlavně sobě, protože dva dny před tak důležitým zápasem jít do víru velkoměsta, je na pomyšlenou. Coufal nechtěl dostat žlutou, aby mohl hrát poslední zápas a nakonec dostal červenou od vedení. Je to smutná věc,“ uvedl Expresu slavný fotbalista s tím, že respekt k trenérům a vedení byl ze strany hráčů nulový.

  „Je to neakceptovatelné. Nechápu, proč nezůstali na hotelu a vydali se do centra. Trenéři by jim jedno pivo určitě dovolili, takže jsem to vůbec nepochopil. Je to velká škoda, ale věřím, že si tým bez těchto hráčů poradí, protože místo Brabce může být Vitík, který na to čeká. Na pravé straně je víc hráčů, vpředu je hodně útočníků, takže si to vlastně zkazili sami,“ pokračoval ve svém vyjádření Siegl.

  „Těch negativních událostí je tam už strašně moc a myslím si, že i když se v pondělí postoupí, už to nemůže fungovat, takže je otázka, co bude dál,“ dodal legendární hráč Sparty a bývalý reprezentant.

  Rada: IQ nula!

  „Jako hráč jsem během kariéry nebyl svatý. Ale tohle bych si nikdy nedovolil. Zvlášť před klíčovým zápasem kvalifikace ME. Tohle mi prostě hlava nebere,“ kýval nevěřícně hlavou současný trenér pražské Dukly.

  „IQ nula, k tomu není co dodat. Coufal hraje za West Ham, tak jestli se už cítí jako Ronaldo… Jenže ani Ronaldo, ani Messi by si něco takového před tak velkým zápasem přece netroufli,“ poznamenal bývalý kouč českého nároďáku, který byl v dubnu 2009 vedením ČMFS odvolán z funkce společně s celým realizačním týmem. Zároveň s ním opustilo reprezentaci šest fotbalistů, kteří se účastnili „večírku“ po prohraném utkání v kvalifikaci o MS se Slovenskem.

  „Mě tenkrát noviny rozcupovaly, jenže k maléru došlo až po skončení srazu. Mužstvo jsme v osm večer oficiálně rozpustili, až pak hráči vyrazili na tah,“ poukázal Petr Rada na zásadní rozdíl, jak uvádí web Sport.cz.

  Trenér Petr Rada si o trojici hráčů myslí své.

  Ujfaluši si vzpomněl na své hříchy

  K sobotnímu dýchánku se na žádost Expresu vyjádřil také bývalý reprezentant Tomáš Ujfaluši, který se kromě svých fotbalových dovednostní proslavil hláškou „Nic jsem neplatil a ta částka absolutně nesouhlasí,“ poté, co v roce 2007 slavil na hotelovém pokoji narozeniny do nočních hodin. Podle tehdejší reportáže měly na místo dorazit i prostitutky.

  „Nikde jsem nebyl, na fotce nejsem já a to datum taky nesouhlasí…,“ odpověděl Expresu s humorem sobě vlastním Ujfaluši na dotaz, co si myslí o současné kauze Olomouc.

  Tomáš Ujfaluši reprezentoval rád, byl to ale velký rebel.

  Šilhavý: Je to velké zklamání

  Na noční mejdan již zareagoval také trenér Jaroslav Šilhavý. „Když jsem to dozvěděl, bylo to pro mě velké zklamání a velká komplikace. Nešlo to řešit jinak. Hráči se omluvili a opustili sraz. Byli přepadlí, omluvili se, ale to je málo. Věřím, že to neovlivní naši přípravu na pondělní důležitý zápas, uvedl na nedělní předzápasové tiskové konferenci trenér Šilhavý.

  Důvod, proč trojice i přes jasně stanovený zákaz vyrazila do centra, se prý od hráčů nedozvěděli. Všichni tři jsou si ale prý vědomi, co udělali, a celému realizačnímu týmu se omluvili.

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  O peníze přijdou tak či tak. Jaká past se chystá na důchodce spořící v penzijku

  Premium Novinky v penzijním spoření jsou v legislativním běhu. Stát chce zvýšit příspěvky a přimět lidi, aby na penzi spořili...

  Životabudič pro desetitisíce pacientů: infuze železa do žíly. Málo se o něm ví

  Premium Nemohou dýchat, jsou unavení, otékají jim nohy, trpí arytmií, nadváhou, někdy i zmateností či depresí. Někteří netuší,...

  Divoká, velká jízda, říká sestra o životě skokanky a pornoherečky Absolonové

  Premium Disciplinovaná sportovkyně, soustředěná na výkony v bazénu a zlaté medaile, ale též holka, která si užívá život bez...

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz