„Stála jsem na prahu a nechtěli mě pustit.“ Matka Kulínského prozradila detaily o smrti syna

Bohumil Kulínský (†59), bývalý sbormistr Bambini di Praga, byl v roce 2009 odsouzen za zneužívání nezletilých dívek. | foto: Profimedia.cz

Bohumil Kulínský se nepředávkoval drogami, jak se až dosud spekulovalo, ale zabilo ho akutní selhání ledvin. Příčinu smrti prokázala pitva. Jeho matka nyní popsala sled událostí posledních dní sbormistrova života. Prý utekl z nemocnice, kde byl hospitalizován, jenže doma pak vyčerpáním zkolaboval. Pomoc ale přijela až po třech dnech, kdy už bylo pozdě.

Měsíc po náhlé smrti Bohumila Kulínského se jeho matka Blanka rozhodla popsat, za jakých okolností bývalý sbormistr Bambini di Praga zemřel. O drogách se nezmínila, její syn prý bojoval se zdravotními potížemi.

Pár dnů před smrtí se mu údajně přitížilo, dostal horečku a bolela ho záda. Komplikace ovšem řešil jen tím, že si vzal léky, na chvíli si lehl do postele a pak se dál věnoval práci. Konkrétně Kulínský připravoval adventní koncerty pro Českou televizi.

Jak píše server Vunesvetla.cz, pro který se matka Bohumila Kulínského vyjádřila, v noci na středu 12. září ale sbormistr zkolaboval.

„Tak jsem se dočkal. Včera to se mnou švihlo v noci v Jungmannce na schodech, nic si nepamatuju, až policajty a rychlou. Odvezli mě na Karlák s tím, že je to dost vážné, že tam musím zůstat aspoň čtyři dny,“ napsal pak Kulínský své matce SMS zprávou z nemocnice.

Přestože mu však lékaři diagnostikovali akutní zánět ledvin a dali mu infuze, sbormistr nemocnici ještě ve středu opustil. Podle serveru ho lékaři vzhledem k vážnému stavu odmítli pustit na revers, a tak Kulínský dost možná prostě utekl.

„Musím zařídit byty, a hlavně jsem se vrátil pro počítač, nabíječky, všechny papíry s informacemi – a advenťáky budou jak vyšívané!“ napsal pak tentýž den matce SMS zprávou. To bylo naposledy, co se ozval.

Podle všeho se Bohumil Kulínský dalšího dne, tedy ve čtvrtek 13. září, chystal vrátit do nemocnice. Sbalil si všechno potřebné, jenže tašku i s klíči a mobilem ve zmatku při zhoršeném stavu zabouchl v bytě. Pro náhradní klíč si dojel k ženě, která v domě uklízí, do bytu se ale pravděpodobně vrátil na pokraji sil. Už z něj nikdy nevyšel.

Kulínský pravděpodobně hned po návratu zkolaboval. „Ve čtvrtek ani v pátek se vůbec neozval. Myslela jsem, že ho převezli do jiné nemocnice. Nikde jsem ho nemohla najít,“ popsala jeho matka.

Třetího dne se vydala podívat do Kulínského bytu společně s jeho kamarádem. Zámek byl zamčený, a tak zavolali policii. Ta sbormistra našla už bez známek života. 

„Stála jsem na prahu, nechtěli mě pustit dovnitř,“ popsala Blanka Kulínská. Následná pitva potvrdila, že Kulínský skutečně zemřel následkem selhání ledvin.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:15 7. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  12
 • Trapas
  8
 • Sladký
  8
 • Super
  7
 • Haha
  5
 • Cože
  5
Komentáře

Mohlo by vás zajímat