Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Rodina Haščákové nevyšla vstříc ani po smrti: Chce ji pochovat na Slovensku

  Barbara Haščáková | foto: Barbara Haščáková

  Zesnulá zpěvačka Barbora Haščáková (†43) žila přes dvacet let na Floridě. Na Floridě se také provdala a zamilovala si tuto lokalitu natolik, že se rozhodla zde strávit zbytek svého života. Své přání ohledně místa posledního odpočinku jasně vyjádřila, chtěla být po smrti pohřbena právě na Floridě. Její rodina však v následujících týdnech plánuje odvézt zpěvaččino tělo na Slovensko, kde ji chce i pohřbít.

  Barbora Haščáková (†43) do Ameriky odjela v roce 2000. Původně tam měla v úmyslu strávit několik týdnů dovolené, aby si odpočinula od své slávy, showbyznysu a fanoušků. Nicméně během svého pobytu si zpěvačka zamilovala Floridu natolik, že se tam rozhodla usadit natrvalo.

  Ve Státech následně potkala i svého budoucího manžela a na Slovensko se vracela minimálně. Podle informací deníku Nový Čas si přála být i v případě smrti pochována právě na milované Floridě.

  „Na Slovensko se vrátit nechtěla a ani tam nechtěla být pochovaná, ale zdá se, že nakonec to tak bude,“ řekl deníku blízký přítel zesnulé zpěvačky. Zdroj zároveň dodal, že Haščáková v uplynulých měsících blížící se smrt cítila, proto nad místem svého posledního odpočinku samozřejmě přemýšlela.

  Poslední rozloučení s Haščákovou se uskutečnilo v úterý 28. listopadu na floridské římskokatolické faře. Její rodina se však rozhodla jinak, nakonec plánuje v nejbližších týdnech převést urnu s pozůstatky na Slovensko, kde ji pohřbí v Košicích.

  „Poslední rozloučení s Barbarou se uskutečnilo v úterý 28. listopadu na místní římskokatolické faře. Komorní akt se konal v přítomnosti nejbližší rodiny a úzkého okruhu přátel. V následujících týdnech budou její tělesné pozůstatky převezeny v urně na Slovensko a pohřbena bude v našich rodných Košicích,“ uvedl pro TASR Haščák.

  Na stejném místě je pochován i její otec, kterým byl uznávaný akademický malíř Jozef Haščák († 63). Haščák zemřel v roce 2012 a není žádným tajemstvím, že Barbora smrt svého otce nesla velmi těžce.

  Haščáková na jeho pohřeb přiletěla z Ameriky a v průběhu smutečního obřadu dokonce zkolabovala. Následně se několikrát vyjádřila, že by si přála za svým otcem jít a trvalo roky, než se s jeho smrtí dokázala smířit.

  V této době se u Barbory mimo jiné projevil i první zánět slinivky břišní. Od lékařů se poté v nemocnici dozvěděla, že je její diagnóza neléčitelná. Mimo jiné ji postihly i problémy v manželství a psychické problémy včetně schizofrenie. Nakonec dne 22. listopadu zemřela na mozkovou mrtvici.

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...