Středa 1. dubna 2020, svátek má Hugo
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Kdopak byste řekli, že to je? Čas nás jednou dožene všechny, ale máme se vzdát?

  Je si ještě podobná? | foto: Profimedia.cz

  Nikomu roky neskáčou nazpět a lék na věčné mládí (snad naštěstí) ani nikdy nevznikne. Stejně tak se říká, že muži zrají jako víno, zato ženy kysnou jako mléko (tohle mohl vymyslet jedině muž!). Ať je to, jak chce, ženy jsou, co se týče stárnutí, rozhodně tím slabším pohlavím, každá vráska a každý šedivý vlas se počítá. Ale znamená to, že se máme podvolit úplně?

  Jsou chvíle, kdy každá, byť i sebesilnější žena má pocit, že už má v životě „odbyto“ a že na ni nic dobrého nečeká. Dost často podlehne mylnému dojmu, že není pro co a koho se dělat krásnou, není pro koho na sebe dbát, není pro koho si nechat upravit vlasy a zejména to není třeba pro ně samotné.

  Protože o muže jde, co se týče ženského vzhledu, až o ty poslední.

  Upravená žena se dělá krásnou pro sebe, pro své sebevědomí, pro svůj dobrý pocit, pro svou jistotu a obecně jen pro ten pocit, že „žije“.

  Jakmile o sebe přestane pečovat, nemá to nic společného s mužskou zradou, se zklamáním v lásce, s nezájmem nebo s nevěrou, nemá to obecně nic co dělat s muži jako takovými.

  Víra, tam je alfa omega všeho, co ženu uchrání od naprosté rezignace. Nikoliv víra v boha, ale víra v to, že nikdy není pozdě. Víra v to, že novou lásku můžete potkat i na cestě do obchodu. Víra v to, že pravou ženu nezastaví ani věk, že každý den je výzva, a hlavně víra v to, že dobré věci vás ještě pořád čekají.

  Když jsme viděli fotky Báry Basikové, která nakupuje se synem v obchodě, napadly nás dvě věci. Tou první bylo, že jsme si původně mysleli, že to je jiná, mnohem starší slavná žena. Ta druhá byla, že jsme si Báru museli vygooglit, abychom se přesvědčili, že si její věk pamatujeme dobře.

  Bára Basiková na nákupech se synem.

  Báře, skvělé zpěvačce a dosti originální „módemance“, je 56 let. Se synem Theodorem je ale v obchodě žena, která vypadá na sedmdesát. Je to smutný pohled? Je, ale stojí za ním daleko víc než jen laciná kritika.

  Zpěvačka si nedávno prošla třetím rozvodem s Petrem Polákem který je o patnáct let mladší. S ním má syna Theodora, jejím dcerám-dvojčatům Aničce a Marii je už šestadvacet let, jsou to tedy dospělé slečny a obě navíc ve věku matek.

  Zatímco se zdá, že před nimi leží všechno, Basiková může mít pocit, že ona si už svoje vybrala.

  Bára Basiková na nákupech se synem.

  „Já to teď nechávám být, budu klidně šedivá. Já mám šedivé vlasy už od třiceti let a teď už to nechám na pokoji a nebudu to vůbec řešit,“ prozradila Bára pro Super.cz v roce 2018 po svém třetím rozvodu a přidala, že ani moc neřeší kolísání váhy.

  S tím se dá souhlasit a zažila to každá žena, najednou přijde ta podivná doba útlumu, kdy jsme schopny chodit jako vagabundi, navíc ani nevidíme zájem jiných mužů, a to buď proto, že stále truchlíme pro toho odejivšího, nebo že se příliš soustředíme na svůj nový život „pro jednoho“.

  Takto zepředu je k poznání.

  S tím souvisí i přehlížení obyčejných radostí života a do nich patří i to, aby se člověk líbil sám sobě, jen pro to potěšení dobře vypadat. Báru Basikovou vyfotili v obchodě, jistě můžete namítnout, že nikdo nechodí do obchodu oblečený jako na ples.

  To jistě ne, ale například pohled na její vlasy svědčí o tom, že Bára vypustila péči o ně a kadeřníka. Šediny jsou in, jistě, ale „nebudu to vůbec řešit“, to rozhodně není cesta. Šedivé vlasy totiž výrazně přidávají roky a nosit je znamená vypadat chic jinde: v líčení a oblečení. I ten nákup je ostatně cesta mezi lidi a cesta mezi lidi, jakákoliv, vždy znamená příležitost.

  K čemukoliv, i kdyby to měla být sebemenší drobnost.

  Zdá se, jako by Bára byla zrovna ten případ ženy, která už nemá ten základ, v němž si všechny bojujeme své malé bitvy, občas selháváme a občas večer pláčeme do polštáře, ale pak ráno zase vstaneme a není na nás nic znát. Že zrovna na těchto fotkách nevypadá Basiková dobře je samozřejmě dílem i toho, že nikdo se hvězdně nesměje u palety se zeleninou , ale její stav „nebudu to řešit“ trvá již nějakou dobu, přitom není důvod.

  Bára má ještě pořád před sebou všechno, co si usmyslí, a nikde není psáno, že šedinami a třetím rozvodem ženská krása uvadne a šarm se stane nepotřebným. Nikdy nevíte dne ani hodiny a nejlepší je být na to připravená.

  Byla by škoda, kdyby na to zapomněla.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 18:15 15. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   174
  • Tvl
   93
  • Super
   82
  • Cože
   51
  • Haha
   33
  • Sladký
   29
  Premium

  Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

  Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

  Premium

  INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

  Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

  Premium

  Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

  V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 1. dubna 2020, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

  jít naiDNES.cz