jít naiDNES.cz

Kdopak byste řekli, že to je? Čas nás jednou dožene všechny, ale máme se vzdát?

Je si ještě podobná? | foto: Profimedia.cz

Nikomu roky neskáčou nazpět a lék na věčné mládí (snad naštěstí) ani nikdy nevznikne. Stejně tak se říká, že muži zrají jako víno, zato ženy kysnou jako mléko (tohle mohl vymyslet jedině muž!). Ať je to, jak chce, ženy jsou, co se týče stárnutí, rozhodně tím slabším pohlavím, každá vráska a každý šedivý se počítá. Ale znamená to, že se máme podvolit úplně?

Jsou chvíle, kdy každá, byť i sebesilnější žena má pocit, že už má v životě „odbyto“ a že na ni nic dobrého nečeká. Dost často podlehne mylnému dojmu, že není pro co a koho se dělat krásnou, není pro koho na sebe dbát, není pro koho si nechat upravit vlasy a zejména to není třeba pro ně samotné. Protože o muže jde, co se týče ženského vzhledu, až o ty poslední. Upravená žena se dělá krásnou pro sebe, pro své sebevědomí, pro svůj dobrý pocit, pro svou jistotu a obecně jen pro ten pocit, že „žije“.

Jakmile o sebe přestane pečovat, nemá to nic společného s mužskou zradou, se zklamáním v lásce, s nezájmem nebo s nevěrou, nemá to obecně nic co dělat s muži jako takovými.

Víra, tam je alfa omega všeho, co ženu uchrání od naprosté rezignace. Nikoliv víra v boha, ale víra v to, že nikdy není pozdě. Víra v to, že novou lásku můžete potkat i na cestě do obchodu. Víra v to, že pravou ženu nezastaví ani věk, že každý den je výzva, a hlavně víra v to, že dobré věci vás ještě pořád čekají.

Když jsme viděli fotky Báry Basikové, která nakupuje se synem v obchodě, napadly nás dvě věci. Tou první bylo, že jsme si původně mysleli, že to je jiná, mnohem starší slavná žena. Ta druhá byla, že jsme si Báru museli vygooglit, abychom se přesvědčili, že si její věk pamatujeme dobře.

Bára Basiková na nákupech se synem.

Báře, skvělé zpěvačce a dosti originální „módemance“, je 56 let. Se synem Theodorem je ale v obchodě žena, která vypadá na sedmdesát. Je to smutný pohled? Je, ale stojí za ním daleko víc než jen laciná kritika.

Zpěvačka si nedávno prošla třetím rozvodem, s Petrem Polákem, který je o patnáct let mladší. S ním má syna Theodora, jejím dcerám-dvojčatům Aničce a Marii je už šestadvact let, jsou to tedy dospělé slečny a obě navíc ve věku matek. Zatímco se zdá, že před nimi leží všechno, Basiková může mít pocit, že ona si už svoje vybrala.

Bára Basiková na nákupech se synem.

„Já to teď nechávám být, budu klidně šedivá. Já mám šedivé vlasy už od třiceti let a teď už to nechám na pokoji a nebudu to vůbec řešit,“ prozradila Bára pro Super.cz v roce 2018 po svém třetím rozvodu a přidala, že ani moc neřeší kolísání váhy.

S tím se dá souhlasit a zažila to každá žena, najednou přijde ta podivná doba útlumu, kdy jsme schopny chodit jako vagabundi, navíc ani nevidíme zájem jiných mužů, a to buď proto, že stále truchlíme pro toho odejivšího, nebo že se příliš soustředíme na svůj nový život „pro jednoho“.

Takto zepředu je k poznání.

S tím souvisí i přehlížení obyčejných radostí života a do nich patří i to, aby se člověk líbil sám sobě, jen pro to potěšení dobře vypadat. Báru Basikovou vyfotili v obchodě, jistě můžete namítnout, že nikdo nechodí do obchodu oblečený jako na ples.

To jistě ne, ale například pohled na její vlasy svědčí o tom, že Bára vypustila péči o ně a kadeřníka. Šediny jsou in, jistě, ale „nebudu to vůbec řešit“, to rozhodně není cesta. Šedivé vlasy totiž výrazně přidávají roky a nosit je znamená vypadat chic jinde: v líčení a oblečení. I ten nákup je ostatně cesta mezi lidi a cesta mezi lidi, jakákoliv, vždy znamená příležitost.

K čemukoliv, i kdyby to měla být sebemenší drobnost.

Zdá se, jako by Bára byla zrovna ten případ ženy, která už nemá ten základ, v němž si všechny bojujeme své malé bitvy, občas selháváme a občas večer pláčeme do polštáře, ale pak ráno zase vstaneme a není na nás nic znát. Že zrovna na těchto fotkách nevypadá Basiková dobře, může být samozřejmě dílem i toho, že nikdo se hvězdně nesměje u palety se zeleninou , ale její stav „nebudu to řešit“ trvá již nějakou dobu, přitom není důvod.

Bára má ještě pořád před sebou všechno, co si usmyslí, a nikde není psáno, že šedinami a třetím rozvodem ženská krása uvadne a šarm se stane nepotřebným. Nikdy nevíte dne ani hodiny a nejlepší je být na to připravená.

Byla by škoda, kdyby na to zapomněla.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:15 15. srpna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  174
 • Tvl
  93
 • Super
  82
 • Cože
  51
 • Haha
  33
 • Sladký
  29
Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat