jít naiDNES.cz

„Co mi vzali na výšce, dali mi na zdraví,“ říká šestaodmsedátiletá Aťka Janoušková

Aťka Janoušková oslaví v březnu sedmaosmdesáté narozeniny. | foto: Koláž expres/Herminapress/Profimedia

Nejmenší česká dabérka Aťka Janoušková vyrazila po čase opět do společnosti a měla elánu na rozdávání. Jak sama uznala, co jí vzal prý osud na výšce, vynahradil jí ve zdraví. Slavný hlas včelky Máji v březnu oslaví sedmaosmdesáté narozeniny. Jak se cítí?

Držitelka Ceny Františka Filipovského za celoživotní přínos českému dabingu Aťka Janoušková už se herectví ani dabingu nevěnuje. Ač je plná energie, své si již odpracovala, má tedy nárok na zasloužený odpočinek.

Aťka si svůj věk vůbec nepřipouští.

Aťka si svůj věk vůbec nepřipouští.

„Aktivní činnost jsem už opustila a teď si užívám života. Ráda čtu, zajdu si do divadla, občas mrknu na televizi nebo si poslechnu rozhlas a hlavně se setkávám s přáteli, takže kulturně a společensky nestrádám,“ uvedla začátkem týdne Aťka během klubového večera Ebroviny, kde jako host vystoupila.

Elánu má Aťka na rozdávání.

Elánu má Aťka na rozdávání.

Tuto roztomilou osůbku si většina lidí spojuje zejména s legendární kreslenou postavičkou včelkou Májou, svůj hlas však propůjčila ale i jiným postavám, například Jerrymu ve filmu Tom a Jerry nebo berušce z Broučků.

Ačkoliv Aťka měří pouhých 120 centimetrů, těší se pevnému zdraví: „Nějaká zdravotní dramata se mi vyhýbají, musím to zaklepat, ovšem takové ty běžné nemoci samozřejmě občas chytnu. Třeba teď jsem po chřipce. Odležela jsem si tři týdny v posteli, bacila jsem pokořila a jak vidíte, jsem zase čipera,“ pochvalovala si známá dabérka s tím, že tomu ovšem nevděčí, životosprávě, ale osudu.

Aťka s režisérem a scénáristou Gustavem Opustilem.

Aťka s režisérem a scénáristou Gustavem Opustilem.

„Osud byl ke mně vcelku příznivý. Jak jsem už řekla, život mě baví věk nevěk. Teď nově mě oslovil nějaký klučík, že bychom mohli napsat moje paměti. Já to ale pořád odsouvám a zatím se mi do toho moc nechce. Na to jsem mladá a člověk neví, co se ještě všechno může stát, takže všeho do času,“ uzavřela.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 9. června 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  17
 • Sladký
  12
 • Tvl
  11
 • Trapas
  10
 • Haha
  8
 • Cože
  7
Komentáře