Vážná nemoc Kadeřávkové: Děsně to bolí, rozežírá to žíly, ale má to smysl

Léčba lymské boreliózy je vysilující a zdlouhavá. Přesto se Anna Kadeřávková snaží být nad věcí a na svět kolem sebe se usmívá. | foto: Koláž Expres.cz

Anna Kadeřávková (21) trpí jako zvíře. Lymská borelióza ne a ne se vzdát, a tak musí podstoupit léčbu další baterií infuzí čtyř druhů antibiotik. Útěchou je mladé herečce nejen rodina a přátelé, ale i natáčení Ulice. Do oblíbeného seriálu se vrátila a za pár dní už ji uvidí také televizní diváci. Natáčení má sice jen pár dní v měsíci, i tak je ráda. Chvíle na placu bere jako účinnou a velmi vítanou terapii.

„Strašně jsem se tehdy bála, fakt strašně. A pořád se bojím. A furt strašně. Už je to devátý týden, co mi v krvi kolují čtvery antibiotika a denně beru hrsti léků. Já, která si dřív nechtěla brát ani blbý ibalgin na bolest hlavy a radši to šla zaspat,“ svěřila se Anna Kadeřáková

„Fakt mám pocit, že všechny věci se v životě dějou z nějakého důvodu. A že se mi tím život fakt snaží něco říct. Že dokud to nepochopím, můžu brát antibiotika roky a být furt stejně nemocná,“ zamýšlí se.  

„Ono to přijde. Vím to, protože často přemýšlím a mudruju nad spoustou věcí. Tak nějak vím, že jsou věci, který ještě pořád dělám špatně. Asi prostě potřebuju svůj čas, jako každý. Nicméně, mezitímco moje tělo stoná a slábne, tam někde uvnitř v tý mojí duši jsem se nikdy necítila... Tak citlivě. Chtěla jsem napsat silnější, ale čím dál tím víc mi dochází, že o tom to úplně není...,“ pokračuje ve své upřímné zpovědi herečka.

„Tak nějak mám najednou mnohem víc pochopení, trpělivosti, laskavosti a citu pro všechny a pro všechno. Až mi zas zítra budou do žíly odkapávat ty děsivý látky, co mi zevnitř rozežírají žíly a děsně to bolí, budu přemýšlet. A třeba přijdu na něco, co ještě nevím a co bych vědět měla. A třeba taky ne,“ dodala Kadeřávková, která zdůraznila fakt, že teď herectví dělá hlavně pro radost. 

Návrat do Ulice ji velmi těší. A protože na internetu koluje kolem jejího angažmá v oblíbeném seriálu řada mýtů a polopravd, uvedla vše na pravou míru.

„Z Ulice jsem před dvěma lety odešla, protože jsem chtěla a cítila to tak. Žila jsem pak pár měsíců v Los Angeles, kde jsem studovala herectví. Pak jsem se vrátila do Čech a naplno se začala věnovat sociálním sítím a pokračovala v hraní. Byla jsem trochu v divadle, točila projekt pro americký Amazon, Netflix a teď v létě natočila vánoční pohádku pro Českou televizi. Vrátit se do Ulice mi bylo nabídnuto, a jelikož jsem to po mém odchodu fakt neplánovala, dlouho jsem to zvažovala. Nakonec jsme se s mou manažerkou rozhodly nabídku přijmout,“ upřesnila herečka, která v Ulici hraje Rozinu Maléřovou.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:05 13. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  17
 • Cože
  14
 • Super
  13
 • Sladký
  11
 • Haha
  9
 • Trapas
  9
Komentáře