Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Mynářová pro Expres o zákulisí rozhovoru s Ficem: Je to gentleman, který dodržel slovo!

  Alex Mynářová a slovenský premiér Robert Fico | foto: Archiv Alex MynářovéProfimedia.cz

  Alex Mynářová (40) slaví další úspěch ve své moderátorské kariéře v podobě exkluzivního rozhovoru se slovenským premiérem Robertem Ficem, který již popáté vyhrál volby. Známá moderátorka Expresu odhalila detaily jejich společného setkání a následného natáčení, kterého proběhlo v pondělí 18. prosince na Úřadu vlády SR.

  Moderátorka a manželka bývalého hradního kancléře Alex Mynářová (40) se na sociálních sítích pochlubila rozhovorem, který má možnost udělat jen málokdo. Společně s internetovou televizí XTV vyrazila na Slovensko, kde si přímo na Úřadu vlády SR povídala se slovenským premiérem Robertem Ficem.

  „Využila jsem svého přátelství s panem Milošem Zemanem a požádala ho o zprostředkování rozhovoru s Robertem Ficem,“ prozradila Expresu Alex Mynářová s tím, že původně plánovali udělat rozhovor se slovenským premiérem během jeho státní návštěvy v Praze, kam zamířil v listopadu.

  „Bylo to ale velmi hektické, proto jsme se domluvili, že proběhne v klidnější atmosféře na Úřadu vlády v Bratislavě. Co Robert Fico v Praze slíbil, v Bratislavě dodržel,“ uvedla manželka bývalého hradního kancléře Vratislava Mynáře (56).

  „Jen jsem nečekala, že se to stihne do Vánoc. Kdo trochu sleduje slovenskou politiku, ví, že Robert Fico nezahálí, takže je to takový i dárek divákům XTV, kteří si o Roberta Fica hojně psali,“ dále odhalila Mynářová, která s Ficem rozebrala například jeho dosavadní vládnutí, povolební jednání či případnou kandidaturu Petera Pellegriniho na prezidenta.

  V rozhovoru také přišla řeč na to, jak Fico pohlíží na skutečnost, že mu po vítězství ve volbách nepoděkoval nikdo z českých ústavních činitelů.

  Alex Mynářová a Robert Fico

  Rozporuplné reakce od veřejnosti

  Přestože si Alex i společné setkání užila a je za něj velmi vděčná, otevřeně přiznala, že ne všechny reakce od široké veřejnosti byly pozitivní. Některé z nich byly možná až za hranou.

  „Od rána jsem dostala pár výhrůžných zpráv typu, jak si mohu dovolit k nám tahat něco takového, jako je Fico. Dovolte mi připomenout, že SMER vyhrál demokratické volby a Fico dostal nejvíce preferenčních hlasů (přes půl milion). Slovenský národ si zvolil tak, jako my jsme před dvěma lety rozdali karty u nás,“ uvedla známá novinářka.

  „A dovolím si použít slova pana premiéra Fica – Ponechme každému jeho vlastní názor. Přijetí bylo velmi vstřícné a gentlemanské, a pokud bude v budoucnu příležitost, rozjedu se do Bratislavy,“ dodala na závěr Alex Mynářová.

  Alex Mynářová a Robert Fico

  Fotogalerie